Başkan Yılmaz: “Çiftçi; emek veren ve üretendir”

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Çiftçi; emek veren ve üretendir. Çiftçi, alın teri ile adeta toprağı ilmek ilmek işleyerek, üreten insandır” dedi.

Başkan Yılmaz: “Çiftçi; emek veren ve üretendir”

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında; çiftçilerin harcadığı emeğin, alın terinin önemine vurgulayan Başkan Yılmaz, “Çiftçilerimiz, gerçekten büyük emek ve gayretler göstererek, adeta ekmeğini taştan ve topraktan çıkaran nasırlı ve şerefli elleri temsil ediyor. Bizler, yaşamımızı sürdürmemiz için ihtiyaç duyduğumuz en temel gıdalarımızı çiftçilerimizin elinden alıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu noktada söylediği; ‘Köylü milletin efendisidir’ sözünün içeriğinde aslında çiftçinin de yeri vardır. Çünkü çiftçi emek veren ve üretendir. Çiftçi, alın teri ile adeta toprağı ilmek ilmek işleyerek, üreten insandır. Diğer yandan devletimiz ve hükümetimizin çiftçilerimiz ve çiftçilik sistemimiz hakkında almış olduğu reform niteliğindeki kararlar, çiftçilerimizi olduğu gibi bizleri de memnun ve mutlu etmektedir. Bu vesile ile üretim ve verimliliğin arttırılması ile ürünün pazarlara intikalinde yorulmadan çalışmalarını sürdüren çiftçilerimizin ‘Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, tüm çiftçilerimize bolluk ve bereket içinde sağlık ve mutlulukla geçirecekleri verimli yıllar temenni ediyorum” dedi.

“TÜM ÇİFTÇİLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

Türkiye'de tarımın her zaman en önemli sektör ve gelişmekte olan ekonominin can damarı olduğunu kaydeden Başkan Yılmaz, “Yoğun emek sektörlerden biri olan tarımda üreticimizin, çiftçimizin sorunlarına rağmen bin bir zahmet ve emekle çalıştığını, ürettiğini biliyoruz. Çiftçilerimizin modern tarım yapması ve geleneksel yöntemleri geliştirerek iyi tarım uygulamalarına yönelmeleri, aile modeli tarımsal üretimden ziyade kooperatifçilik mantığı üzerine yoğunlaşmalarını teşvik eden projeler üretilmesi durumunda bölgemizde ciddi bir ilerleme sağlanacağı düşüncesindeyiz. Birim alanda elde edilen verimin artması, toprağın doğru kullanımı, sulama suyunun analizi ve çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını tam olarak alabilmesidir. Bütün zor şartlara rağmen, ülkemiz ekonomisini ayakta tutan en önemli sektörde faaliyet gösteren tüm çiftçilerimizin gününü kutluyor, topraktaki bereketin her daim artmasını ve bu vesile ile insanlarımızın kazanmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221