Başkan Yılmaz'dan Dünya Engelliler Günü mesajı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Engelli bireylerimiz de herkes gibi sağlık, çalışma ve eğitim gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanma ve normal bir hayat sürme hakkına sahiptir," dedi.

Başkan Yılmaz'dan Dünya Engelliler Günü mesajı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yılmaz mesajında, "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak anılmaktadır. Engellilik, yalnızca engellilerin ve onların ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık problemi değil, toplumsal yönleriyle hepimizi çok yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durumdur. Engelli bireylerimiz de herkes gibi sağlık, çalışma ve eğitim gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanma ve normal bir hayat sürme hakkına sahiptir. Özellikle eğitim kurumlarının engelli vatandaşlarımızın sosyalleşmesi ve topluma kazandırılmasında önemli bir rolü bulunmaktadır. Engelli bireylerin çok önemli temel haklardan biri olan eğitim, yaşam ve çalışma haklarından da eşitlik içerisinde yararlanabilmeleri yönünden hepimize çok önemli görevler düşmektedir. 

Hiçbir zaman unutmamız gereken husus,hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğidir.Bu nedenle toplumumuzun birer parçası olan engelli bireylerimiz için daha duyarlı ve bilinç düzeyi yüksek bir toplum olmalı, bunun için gayret göstermeliyiz.Yaşamda en büyük engel,sevgi ve özgürlükten yoksun olmaktır. Engellerin kaldırıldığı bir dünya temennisi ile tüm engelli bireylerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü tebrik ediyor;aileleri ve sevdikleriyle sağlıklı bir yaşam ve engelsiz bir dünya dileyerek saygı ve sevgilerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER