Başkan Yılmaz: "Doğu Türkistan’daki zulüm bitsin!"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “İnsan haklarına saygı bizim için vazgeçilmez bir ilkedir. Çin, biran evvel Türkistan üzerinde gerçekleştirdiği, zulüm ve her türlü insan hakları ihlaline son vermelidir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Yılmaz mesajında; “Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabul edilişinin yıldönümünde, dünyanın içine düştüğü terör ve şiddet sarmalından muzdarip olan milyonlarca kardeşimiz için hiçbir sınıf, ırk, renk, cinsiyet ve din ayrımı yapılmaksızın insan haklarının ortak değer olarak kabul edildiği bir dünyanın kurulabilmesinin önemi ortadadır. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ni ilk imzalayan ülkeler arasında yer alan Türkiye, mirasçısı olduğu medeniyet birikiminin öngördüğü kardeşlik duygularıyla etnik kökenine ve dinine bakmaksızın milyonlarca mazluma kapılarını açıp ev sahipliği yaparak bütün dünyaya dikkatle izlenmesi gereken bir ders vermektedir. Bu anlamlı gün dolayısıyla 10 Aralık İnsan Hakları Günü'nü kutluyor; bütün insanlığın kardeşlik, huzur ve adalet çatısı altında kucaklaşacağı günlere kavuşmayı temenni ediyorum” dedi.

“İNSAN HAKLARINA SAYGI, BİZİM İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR”

10 Aralık 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından yayımlanan İnsan Hakları Bildirisi’nin temelinde insanların özgürlüğünün ve temel haklarının yer aldığını vurgulayan Başkan Yılmaz; “İnsan hakları bildirisinin temelini oluşturan, insanların özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğdukları, akıl ve vicdanla donatılmış olmaları nedeniyle bir değer taşıdıkları, bu nedenle de insanca ve saygın şekilde muamele görmeleri gerektiği belirtir. İnsan sevgisi yüce dinimizin özünü oluşturduğu gibi Türk milletinin de en büyük hasletlerinden biridir. Biz hiçbir ayrım yapmaksızın bütün insanları aynı insanlık ailesinin eşit ve özgür birer parçası olarak görürüz. Bunu kendisine düstur olarak belirlememiş ve insan haklarına saygı göstermeyen kişi ve milletler asla dostluk ve barışı sağlayamazlar. Biz insan haklarının sadece taraftarı değiliz aynı zamanda taviz vermez savunucusuyuz. Her nerede bir insan hakkı ihlali varsa biz hakkı ihlal edilmiş o insanların yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz. İnsan haklarına saygı bizim için vazgeçilmez bir ilkedir. Çin, biran evvel Türkistan üzerinde gerçekleştirdiği, zulüm ve her türlü insan hakları ihlaline son vermelidir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER