Başkan Yılmaz: “Engeller, inanç ve sevgiyle aşılır”

Dünya Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayımlayan MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, “Engeller, inanç ve sevgiyle aşılır” dedi.

Başkan Yılmaz: “Engeller, inanç ve sevgiyle aşılır”

MHP'li Yılmaz, engelliliğin, yalnızca engelli bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun olmadığını, sosyal boyutlarıyla sivil toplum kuruluşlarını da yakından ilgilendiren ve toplumdaki herkesin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğuna dikkat çekti. “Engelli haklarını ve bu konuda yapılacak hizmetleri; eğitim, istihdam, rehabilitasyon, sağlık ve sosyal anlamda tüm yönleriyle bir bütün olarak ele almak gerekmektedir” ifadelerini kullanan Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hiçbir engelliliğin bilerek ve isteyerek olmadığını ve her normal insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmayalım. Kentimizde bu konudaki toplumsal duyarlılık ve bilinçlilik düzeyinin ülkemiz ortalamasından oldukça yüksek olması son derece sevindirici bir durumdur. Aslında beraberce mücadele ettiğimiz takdirde; başarılı netice alacağımız ve aslında hepimizin ailesinde, yakınlarında engelli olarak adledeceğimiz insanlar görmek mümkün. Ben bunlardan biriyim, sevgili babam engelli ve sonradan engelli olan bireylerden biri. O nedenle; engeller yaşamın her dönem ve yaşında karşılaşmamız muhtemel bir husus ve zorluklara hep birlikte göğüs germemiz gerekiyor. Kendilerine inanıldığında ve fırsat verildiğinde, engel tanımadan ve herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini sanat, spor ve kültürel alanda her fırsatta kanıtlayan engelli kardeşlerimiz, bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar. Bu anlamda yapılacak en önemli hizmet, onlara beceri ve yetenekleri doğrultusunda iş ve üretim imkanı sağlayarak onları üretken ve toplum için verimli birer insan kaynağı haline getirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle bütün engelli kardeşlerimin Dünya Engelliler Haftası'nı kutlar, sağlıklı ve afiyet içerisinde bir yaşam dilerim. Sevgi ve hoşgörünün, inanmışlık ve adanmışlıkla birlikte tüm engelleri ortadan kaldıracağına inancım tamdır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER