Başkan Yılmaz: "Hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum"

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yılmaz yayınladığı mesajında "Kandilimiz, sağlık ve huzur getirsin" dedi.

Başkan Yılmaz: "Hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum"

Başkan Yılmaz , Mevlid Kandili münasebiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Yılmaz mesajında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) doğumunun insanlık tarihinin gidaşatına yön veren en önemli dönüm noktalarından birisi olduğuna dikkat çekti.

Karanlık bir dönemden geçen insanlığın, Peygamber Efendimiz'in dünyaya teşrifleri ile adeta nura garkolduğuna vurgu yapan Başkan Yılmaz, bu anlamlı günün bir yıldönümüne daha ulaşmanın sevincini yaşadıklarını ifade ederek, "Peygamber Efendimiz (S.A.V), ırk, dil, renk, yaş, cinsiyet ve sosyal statü farkı gözetmeksizin, yeryüzünün en şerefli varlığı olan insana sorumluluklarını öğretmiştir. İnsanlık Allah’a ubudiyeti, bu ubudiyet bilinciyle hayatı kavramayı, kâinata hikmetle bakmayı, bütün mahlukata şefkatle davranmayı, hakkın ve hakikatin yolunda olmayı, adaletten ayrılmamayı ve fazileti ondan öğrenmiştir. Bu nedenle de O'nun doğumu insanlık tarihinin en önemli olaylarından birisidir" dedi.

Yayınladığı mesajında, bu gece yapılacak dualarda, kan ve gözyaşının hakim olduğu İslam coğrafyası için de dua edilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Yılmaz , kandilin hayırlara vesile olmasını dileyerek, "Yüce Yaratıcı'nın rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede kendimiz, ailemiz ve yakınlarımız için yapacağımız dualara, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için yapacağımız duaları da ekleyelim. Başta Kafkasya ve İslam coğrafyasında huzurun hakim olması için el açıp gözyaşı dökelim. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin kandilini tebrik ediyor, şehrimiz ve ilçemiz başta olmak üzere, ülkemiz ve tüm İslam alemi için hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221