Başkan Yılmaz, Hocalı Katliamı anma mesajı yayınladı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı’da, Ermeni güçlerinin hain saldırılarında yaşamını kaybedenleri anmak için bir mesaj yayımladı.

Başkan Yılmaz, Hocalı Katliamı anma mesajı yayınladı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Yılmaz mesajında, “Bugün ülkemize ağır itham ve iftiralar ile sözde soykırım iddialarını dünya kamuoyuna kabul ettirmeye çalışanlar, insanlık ayıbı Hocalı Katliamını anımsamalıdır. İnsanlık tarihinin en kanlı suçlarından biri olan bu trajedi, Hocalı soykırımı olarak bilinmektedir. Bu acımasız zulüm sonucunda 106’sı kadın, 63’ü çocuk ve 70’i yaşlı olmak üzere 613 kişi öldürüldü, 487 kişi ağır yaralandı veya sakat kaldı. Türk milleti olarak; soydaşımız, Azeri kardeşlerimizin ve bütün Türk-İslam dünyasının her zaman yanındayız. Kaldı ki; biz mazlum ve mağdura yardım eli uzatmayı bilen, şefkat ve merhamet timsali asil bir milletin mensuplarıyız. 1992 yılında Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında Ermenistan’a bağlı kuvvetler tarafından Azeri Türklerine yönelik yapılan katliamın üzerinden 28 yıl geçti. Katledilişlerinin 28.Yılında Hocalı şehitlerini rahmetle anıyor, Azeri kardeşlerime ve bütün Türk dünyasına sabır ve metanet niyaz ediyorum.” dedi.

Başkan Yılmaz mesajında şu görüşlere yer verdi:

”Sözde soykırım iftiralarıyla Türk milletine çamur atmayı ilke edinen Ermeni çeteleri, Hocalı Katliamı’nı dünyanın gözü önünde yapmıştır. 28.Yılında Hocalı şehitlerini rahmetle anıyor, Azeri kardeşlerime ve bütün Türk dünyasına sabır ve metanet niyaz ediyorum. Bütün dünya bilsin ki; bir ölür bin diriliriz, asla esarete boyun eğmeyiz!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER