Başkan Yılmaz: "Tüm engeller kalksın"

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Yılmaz yayımladığı mesajında "Tüm engeller kalksın" dedi.

Başkan Yılmaz: "Tüm engeller kalksın"

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yılmaz yayımladığı mesajında, "Engelli bireylerin varlığı bizlerin yaşamında yalnızca böyle günlerde hatırlanacak bir husus değil,  sosyal yaşamımızın bir gerçeğidir. Engelli olmanın bir tercih olmadığı, her sağlıklı insanın aynı zamanda bir engelli adayı olabileceği gerçeğinden hareketle, engelli insanlarla ilgili olarak empati geliştirilmesi ve bu bağlamda farkındalık oluşturulması için hepimize çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu nedenle, engelli insanların karşılaştıkları fiziki ve sosyal zorlukları gidererek, koşulları daha elverişli hale getirmenin yanında, onlara “yardımcı” olma anlayışından farklı olarak onlarla “hayatı paylaşmak” anlayışının yerleştiği bir bakış açısı tesis etmek önem taşımaktadır. Engelleri bireyler ve ailelerinin bütüncül olarak yaşam seviyesin, standartlarının artırılması gerekmekle;bunun yolunun iş imkanlarının arttırılmasında geçtiği aşikardır.

Ülkemizde, bu yöndeki mevcut çalışmaların varlığı ümit vericidir.  Bu çabaların daha geniş toplum kesimlerine yayılarak, engelli insanlara verdiğimiz önemin ve değerin onlara daha çok hissettirilmesini temenni ederken,tüm engelli kardeşlerimize Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engelsiz ve sağlıklı,mutlu,huzurlu bir yaşam diliyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER