Başkan Yılmaz’dan, Hocalı Katliamı mesajı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, 26 Şubat 1992'de yaşanan Hocalı Katliamı dolayısıyla yayımladığı mesajında "Hocalı Katliamı, 30 yıl sonra bile yüreğimizi dağlamaya devam etmektedir" dedi.

Başkan Yılmaz’dan, Hocalı Katliamı mesajı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, açıklamasında Hocalı Katliamı'nın bir insanlık suçu olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

"30 yıl önce Ermenistan birliklerinin, 26 Şubat 1992'de Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı şehrine düzenledikleri saldırıda 613 Azerbaycan vatandaşı; çocuk, kadın, yaşlı ayrımı gözetilmeden zalimce katledildi. Bu zalimce katliamın acısı, 30 yıl sonra bile yüreğimizi dağlamaya devam etmektedir. Aralarında çocuk, kadın ve yaşlıların da bulunduğu 613 Azerbaycanlı kardeşimizin zalimce katledildiği bu elim hadisenin üzerinden çeyrek asır geçmesine rağmen uluslararası kamuoyunun bu konudaki derin suskunluğu bizler için düşündürücüdür. Hocalı katliamının 30.yıldönümünde kardeş Azerbaycan Cumhuriyeti halkının acılarını paylaşıyoruz. Bu insanlık dışı katliamda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum." 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2022, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER