Başkan Yılmaz’dan Ramazan mesajı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Ramazan ayı nedeniyle yayımladığı mesajında "Ramazan ayı, hoşgörü ve sabrın manevi iklimidir," dedi.

Başkan Yılmaz’dan Ramazan mesajı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ramazan ayının, sosyal yardımlaşma,  dayanışma ve paylaşmanın en üst düzeye çıktığı, dinî ve ahlaki değerlerin öneminin vurgulandığı, sebat, kanaat, metanet ve fazilet bakımından nice güzelliklerin bahşedildiği müstesna bir zaman dilimi olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz; “Manevi dünyamızın yoğunlaştığı, bereket, rahmet ve mağfiretin ihsan edildiği Ramazan-ı Şerif, kıymet ve kutsiyetiyle dinî açıdan taşıdığı anlamının yanı sıra sosyal olarak da insani ve ahlaki erdemlerin daha güçlü haliyle içtimai hayata aksettiği, ferdî sevinçlerin müşterek saadete dönüştüğü, sevgi, saygı, fedakârlık ve kardeşlik duygularının daha da güçlendiği, nimetleri paylaşmanın zirveye çıktığı, sabrın öğretildiği ve benliğimize aktarıldığı bir hoşgörü ve feyz iklimidir." dedi.

"Ülkemizin refah içinde olması ve hedeflerine ulaşması ancak bir ve beraber olmaktan geçmektedir" diyen Başkan Yılmaz "Birlik ve beraberlik içerisinde aşamayacağımız hiçbir engel bulunmamaktadır. Ramazan ayı, birlik ve beraberlik içinde bir millet olmamız için bizlere ayrı bir fırsat sunmaktadır. Bu duygu ve düşünceler ile Ramazan'ın tüm insanlığa barış,huzur ve sağlık getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER