Başkan Zolan; “Ahilik demek; kardeşlik demektir”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ‘Ahilik Kültürü Haftası’ dolayısıyla Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği ile birliğe bağlı oda başkanları ve yöneticilerini kabul etti. Ahiliğin bizi biz yapan güzel bir değer olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Ahilik demek; kardeşlik demektir, kalite demektir, dürüstlük, dayanışma ve hoşgörü demektir" dedi.

Başkan Zolan; “Ahilik demek; kardeşlik demektir”

Esnaf ve zanaatkarların kültürel temellerini meydana getiren Ahilik ruhunun unutulmayarak gelecek nesillere aktarılması için düzenlenen ‘Ahilik Kültürü Haftası’ kutlamaları devam ediyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği, Ticaret İl Müdür Vekili Süleyman Yener Pektaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, birliğe bağlı oda başkanları ve yöneticilerini kabul etti. Başkan Osman Zolan burada yaptığı konuşmada, Ahilik Haftasının hayırlı olmasını dileyerek, "Ahilik bizi biz yapan güzel bir değerimiz, özümüz. Ahilik demek; kardeşlik demektir. Ahilik demek; kalite demektir, dürüstlük, dayanışma ve hoşgörü demektir. Ecdadımızdan bize gelen bir güzelliktir; Ahilik. Esnaf teşkilatı şeklinde söylense de aslında hayata bakıştır; Ahilik" diye konuştu.

"GELECEK NESİLLERE AKTARMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Ahilik ilkeleri ile bugün tüm dünyada huzur, güzellik, zenginlik ve dayanışmanın hakim olabileceğine dikkati çeken Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: "Ecdadımızın ortaya koymuş olduğu Ahilik anlayışını Denizlimizde ve ülkemizde daha çok bilinip yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için bugüne kadar birlikte çalıştık, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz inşallah. Ahilik Haftası’nda bu güzellikleri yaşattığınız ve ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. İnşallah bu değerlerimizi gençlerimize ve inanlarımıza aktarmaya devam edeceğiz" dedi.

"AHİLİK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATACAĞIZ"

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği ise, Ahilik Kültürü Haftası kutlamalarına başladıklarını, sergi ve panel düzenleyip vatandaşlara keşkek ikramında bulunduklarını söyledi. Başkan Osman Zolan'ın her zaman yanlarında olduğunu ifade ederek teşekkür eden Erbeği, Denizli'de Ahiliğin köklerinin daha fazla olduğunu vurgulayarak, Ahilik kültürünü yaşatmak için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER