Başkan Zolan'dan Denizli'ye yeni sanayi sitesi ve yeni bir üniversite

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Zolan'ın yeni dönemde gerçekleştirmeyi planladığı "Yeni Sanayi Sitesi" ve "Yeni Üniversite" projesi vatandaşlar tarafından övgüyle karşılandı.

Başkan Zolan'dan Denizli'ye yeni sanayi sitesi ve yeni bir üniversite

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Zolan'ın görkemli bir toplantı ile yeni dönemde Denizli'ye kazandırmayı planladığı 258 Vizyon Projenin yankıları sürüyor.

"Sen ben yok önce Denizli" sloganıyla duyurulan projeler arasında bulunan "Yeni Sanayi Sitesi" ve "Yeni Üniversite" projeleri vatandaşlar tarafından övgüyle karşılandı.

Denizli'nin bir üniversite şehri olduğunu söyleyen Başkan Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) kampüsünün çok büyüdüğünü, bölgede artık yeni yapılacak bina yeri kalmadığını ifade etti.

Zolan, "Üniversitemizin kalitesi çok iyi, her geçen gün de artıyor. Ancak artık fiziki olarak büyüme şansı kalmadı. Yeni dönemde Denizlimize yeni bir üniversite kazandıralım istiyoruz. Bunun için de bir kaç alternatif yer hazırlandı. Allah'ın izniyle PAÜ'den sonra ikinci bir üniversitemiz olacak" dedi.

YANİ SANAYİ ALANININ PROJESİ TAMAM

Sanayi ve ticaret kenti Denizli'nin yeni bir sanayi alanına ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, "İnşallah yeni ve daha büyük bir sanayi alanını Denizlimize kazandıracağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızla ve milletvekillerimizle bu işin takipçisi olacağız. Yeni sanayi alanımızın planı ve projesi bitti, 1/25.000'lik planımızda da belirledik" dedi. Mevcut sanayi alanlarının bulunduğu bölgede işyerlerinin artık yetmediğini ve küçük geldiğini anlatan Başkan Osman Zolan, "İnşallah yeni sanayi alanımızı Denizlimize kazandıracağız. Sanayicilerimiz esnafımız daha büyük alanlarda işlerini yapacaklar. Denizlimiz kazanmaya ve güzelleşmeye devam edecek. Allah yar ve yardımcımız olsun" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibogemici
ibogemici - 2 yıl Önce

Sayın ,ZOLAN ben 12 saatlik yoldan 4.sene önce çocuğumu PAMUKKALE ÜNÜVERSİTESİ,ne kayıt için geldim. kalacak yer, yurt aradım. acaba siz başkanlık yaptığınız dönemde, öğrenciler için helede kız öğrenciler için bi yurt yaptırdınızmı. yeni ünüversiteden bahsediyosun. 4. sene önce ünüversitenin bahçesinde inşaatı devam eden cami, inşatını gördüm ve isyan ettim. benim çocuğuma önce kalacak barınacak bi yurt lazım, camii, demi kalacak dedim.apart fiyatları uçmuş gitmiş. ben 1570 tl emekli maaşıyla iki kız çocuğu okutuyorum. bilmem anlatabildimmi.anlayan anlar.

SIRADAKİ HABER

banner220

banner221