Başkan Zolan Denizli’deki vaka sayılarına ilişkin konuştu

DRT Televizyonu’nun yeni yayın döneminin ilk gününde gerçekleştirdiği canlı yayın programında konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları doğru. Denizli’deki vaka sayıları her geçen gün artıyor. Bunu net şekilde söyleyebiliriz. Vatandaşımızın bu durumdan haberdar olması lazım ”dedi.

DRT Televizyonu, yeni yayın dönemine Denizli, Muğla ve Aydın’dan gerçekleştirdiği canlı yayın programıyla start verdi. Merkez stüdyoda DRT Televizyonu Haber Müdürü Cansu Karacık Yazıcı’nın konuğu olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Öncelikle sizlere yeni yayın döneminde başarılar diliyorum. DRT TV, kurulduğu günden bugüne kadar şehrimizin tüm bilgilendirmelerini vatandaşlarımıza ulaştırıyor. Her geçen gün daha da kalitesini, güvenini arttırarak yoluna devam ediyor. Son iki üç yıldır yapmış olduğu atakla da gerçekten Denizli’de ve bölgemizde izlenir hale geldi. Bölgenin televizyonu olma yolundaki adımınız hayırlı olsun. DRT TV ailesi bunu başaracaktır. Habercilik kalitesiyle, tarafsızlığıyla bölgede de ilerleyecektir. Çünkü DRT TV’nin geçmişi öyle. Yürüyüş daha tempolu devam edecektir. Yarınınız bugünden daha güzel olsun. Bizlerin yürüyüşü ve duruşu bellidir. Elimiz, ayağımız, kolumuz ve gözümüz basındır. Bizlerin yaptığı tüm çalışmaları vatandaşlara aktaracak olan basındır. Aynı şekilde vatandaşlarımızın önerilerini ve şikâyetlerini de basın yoluyla bizler duyacağız. Basınla doğru olan yürüyüşümüzü devam ettireceğiz. Vatandaşlardan da aldığım bilgi noktasında DRT TV’nin güvenirliliğinin arttığını söylüyorlar ”şeklinde konuştu.

"VATANDAŞIMIZIN BU DURUMDAN HABERDAR OLMASI LAZIM"

Denizli’deki vaka sayılarına ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Zolan; “Bakan Koca’nın açıklamaları doğru. Denizli’deki vaka sayıları her geçen gün artıyor. Bunu net şekilde söyleyebiliriz. Vatandaşımızın bu durumdan haberdar olması lazım. İlk başta Denizli topyekûn mücadele etmişti. Ancak yaz dönemiyle birlikte açık alanlardaki yoğunlukla sanki salgın bitmiş gibi oluştu. Bir rahatlama oluştu. Bu süreçte tedbirlere dikkat edilmedi. Maske takmak çok zor değil. Maske takan bir kişi öncelikle kendini, karşısındakini ve ailesini koruyor. Denizli’deki vaka sayıları şuanda üst seviyede. Ancak biz tüm kurumlarımızla mücadele veriyoruz. Bizlere her gün kayıplar geliyor. Bu kişiler bizim yakınımız olabilir. Bana bir şey olmaz dememek lazım. Her an herkese her şey olabilir. Acı yaşamamak adına herkes kurallara riayet etmeli. Eğer ki dikkat edersek eski günlere geri döneriz” ifadelerini kullandı.

"VAKA SAYILARININ ÖNÜNE GEÇİLEMEZSE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANABİLİR"

Cansu Karacık Yazıcı’nın ‘Sokağa çıkma kısıtlaması gelir mi?’ sorusunu da yanıtlayan Başkan Zolan; “Şuana kadar Denizli için böyle bir konu masaya getirilmedi. Ülkemiz için de böyle bir konu söz konusu değil. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak şuan için yeterli. Eğer ki vaka sayıları artar önüne geçilemez ise sokağa çıkma kısıtlaması uygulanabilir. Denizli şuan için Türkiye’de en üst seviyede olan illerin arasında bulunuyor. Vatandaşımızın her zaman bu süreçte yanında olmaya çalışıyoruz. Yüz yılda iki yüz yılda olan bir salgına denk geldik. Bizler büyükşehir belediyesi olarak çalışmalar yapıyoruz. HES kodu ile ilgili çalışma yaptık. Bunu otobüslerimizde uyguluyoruz. Belediyenin birçok biriminde bu kodu kullanıyoruz. Valiliğimizle tüm kurumlarımızla seferberlik içindeydik. Amacımız vatandaşımızın sağlığı ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER