BAŞKAN ZOLAN SANAYİCİLERİN KONUĞU OLDU

BAŞKAN ZOLAN SANAYİCİLERİN KONUĞU OLDU

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Sanayi Odası Ocak ayı olağan Meclis toplantısına konuk oldu. Denizli’ye ait ekonomik göstergelerin konuşulduğu toplantıda konuşan Başkan Zolan, sanayicilere Denizli Kayak Merkezi’ne yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

Denizli Sanayi Odası (DSO) Ocak ayı olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu’nun başkanlığında yapılan toplantıya, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da katıldı. Meclis toplantısı, yakın zamanda hayatını kaybeden Meclis Üyesi Ali Vural’ı anarak açan Meclis Başkanı Tosunoğlu, sözü ilin ekonomik göstergelerine ilişkin sunumunu yapmak üzere DSO Başkanı Müjdat Keçeci’ye bıraktı. Her şeye rağmen 2017 rakamlarının oldukça olumlu olduğunu değerlendiren Keçeci, “Aralık ayı Denizli sanayi elektriğinde 194 bin MWh’i geçerek tüm zamanların en yüksek tüketim rakamını yakaladık. Benzer şekilde Denizli, doğalgaz tüketiminde de 2016’ya göre OSB’de yüzde 17, Sanayi’de yüzde 32 artışla tüm zamanların en çok tüketim rekoruna imza atmış. 2011 yılından Ekim 2017’ye kadar Denizli istihdamında yüzde 29 artış var.  2017 yılında 2016 yılına göre istihdam oranında yüzde 5,93 artış gözlemliyoruz. Bunlar hep üretimin göstergeleridir” dedi.

“BU RAKAMLAR, 2018’İN İLK MECLİS TOPLANTISI’NDA YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ”
Konuşmasına istihdam oranları ve yatırım ile devam eden Keçeci, “İŞKUR’un açıkladığı işsizlik ödeneği başvurusuna göre, 2017 Kasım ayı 2016 yılı, Kasım ayına göre yüzde 21 azalış var. Denizli’ye verilen yatırım teşvik belgelerine bağlı yatırım tutarı geçen yılın tamamında yapılan yatırım tutarının yüzde 135 fazlası oranında gerçekleşmiş durumda. Bu rakamlar, 2018’in ilk Meclis Toplantısı’nda yüzümüzü güldürdü” diye konuştu.

ZOLAN’DAN SANAYİCİLERE YATIRIM ÇAĞRISI
DSO Ocak ayı Meclis toplantısına konuk olarak katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’de gerçekleştirilen yatırımlardan ve hizmetlerden bahsetti. Denizlili sanayicilere seslenen Başkan Zolan, Denizli Kayak Merkezi’ne yatırım çağrısında bulundu.  Zolan, sözlerine şöyle devam etti: “Denizli Kayak Merkezi’nin bu anlamda bir açığı var. Çünkü oraya gelen misafirlerimiz,  konaklamak isteyecek. Bu anlamdaki ihtiyacı karşılayabilmek için önceliğin sizlerde olmasını istiyoruz ancak siz yatırım yapmazsanız bu ihtiyacı karşılamak için belediye olarak biz yapacağız” şeklinde konuştu. Zolan ayrıca son zamanlarda kamuoyunda merak edilen projelerle ilgili sanayicilerin sorularını yanıtladı ve gelecek projelerini de sanayicilere aktardı.

 

ZAFER GÜVENÇ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER