Başkan Zolan’a AK Partili ve MHP’li 2 isim vekillik edecek

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, ilk toplantısını yaptı. Denizli Büyükşehir Başkan Vekilleri’nin belirlendiği toplantıda; birinci Başkanvekili AK Partili Ali Değirmenci olurken, 2’nci Başkanvekilliğine ise MHP’li Ebru Leman Kalkan seçildi.

Başkan Zolan’a AK Partili ve MHP’li 2 isim vekillik edecek

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, 31 Mart Yerel Seçimlerinde göreve gelen yeni üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı, meclisin en genç 2 üyesi olan Gökhan Akbulut ve Yakup Ahmet Şahan’ın geçici katip olarak belirlenmesiyle devam etti. Meclis toplantısının açılış konuşmasını Meclis Başkanı ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan yaptı. Başkan Zolan; “31 Mart seçimleri sonrasında meclisimizin ilk toplantısı hayırlı uğurlu olsun. Tüm Denizli’ye, vatandaşlarımıza, ihtiyaçlarını gidermek, onların taleplerini yerine getirmek, huzur ve güzellik sağlayabilmek için hizmet etmek istiyoruz. 5 yıl boyunca Büyükşehir Meclisimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak birlikte çok güzel hizmetler yapmıştık. Aynı anlayışla, aynı bakışla bu güzelliklere, hizmetlere devam etme arzusundayız. Tüm meclis üyelerimizle birlikte bir ve beraber olarak arzumuz şehrin menfaatlerinde buluşarak bu hizmetlerimizi sürdürmek” dedi.

ALİ DEĞİRMENCİ 46 OYLA 1’İNCİ BAŞKANVEKİLİ SEÇİLDİ

35 maddelik gündemden oluşan meclis toplantısı Belediye Meclisi 1’inci ve 2’nci Başkanvekillerinin seçimi ile devam etti. AK Parti Grubu, 1’inci Başkanvekili olarak geçtiğimiz dönem olduğu gibi yine Ali Değirmenci’yi aday gösterdi. CHP’in adayı Nazım Ayyavuz, İYİ Parti’nin adayı da Zafer Kocaman oldu. MHP grubu ise aday göstermedi. Gizli oy, açık tasnifle yapılan oylama sonucunda; 46 oy alan Ali Değirmenci 1’inci Başkanvekili seçilirken, rakipleri Nazım Ayyavuz 14, Zafer Kocaman ise 11 oy aldı. 1 oy da boş çıktı.

İKİNCİ BAŞKAN VEKİLİ EBRU LEMAN KALKAN OLDU

Meclis 2’nci Başkanvekilliği için CHP ve MHP aday gösterdi. AK Parti ve İYİ Parti’nin aday göstermediği 2’nci Başkanvekilliği seçimi; CHP’den Himmet Keysan, MHP’den de Ebru Leman Kalkan arasında geçti. Ebru Leman Kalkan aldığı 47 oy ile Meclis 2’nci Başkanvekili olurken, Keysan 25 oyda kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER