BAŞKAN ZOLAN’DAN DENİZLİ’YE EN BÜYÜK BAYRAM HEDİYESİ; 80 OTOBÜS

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Otobüs İşletmesi Tesisi’nin açılışı ve Büyükşehir’in ulaşım filosuna eklenen ve Denizlispor’un renklerini taşıyan 80 yeni otobüsün hizmete alınması için tören düzenlendi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, inşası tamamlanan Otobüs İşletmesi Tesisi ve şehir içi ulaşımı rahatlatmak için filoya katılan 80 yeni otobüsü düzenlen törenle hizmete sundu. Sümer Mahallesi Çal Caddesi'ndeki Otobüs İşletmesi Tesisleri'nde düzenlenen açılış törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Nilgün Ök, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

HEM DONANIMLI HEM TEKNOLOJİK

Hizmete alınan halk otobüsleri donanımıyla da dikkat çekiyor. Kentte vatandaşların hizmetine sunulacak halk otobüsleri saatte 5 bin 600 yolcu artışı sağlayacak. Halk otobüslerinde ayrıca engellilerin kolayca binebilmesi için alçak taban sistemi, otomatik yangın söndürme ünitesi, gelişmiş klima sistemi gibi donanımlar da bulunuyor.

"TALEP GELDİ, ÇÖZÜM ÜRETTİK"

Törenin açılış konuşmasını yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Ulaşım ihtiyaçları artık en üst sayfada. Denizlimiz de büyüyen şehirlerden. Her yönüyle örnek bir şehrimiz var. Alt yapı, üst yapı, sosyal tesisler anlamında örnek olmak için çalışmalar sürüyor. Ulaşımla ilgili talepler ve sıkıntılar vardı. Bunları çözmek de bizim görevimizdi. Köprülü kavşakları yaptık. Işıklarda bekleme dakikasını en aza indirdik. Ulaşımı rahatlatmak için en önemli çözümlerinden birisi de; toplu taşıma. Bugüne kadar filomuzda 150 otobüsümüzle hizmet verdik. Vatandaşlarımızdan yeni hatlar ve sefer sayılarıyla ilgili talepler geldi. Vatandaşlarımızın talebine göz yumamazdık. Yerli ve milli üretim olarak tercihimiz BMC marka otobüsler oldu" dedi.

"OTOBÜS BEKLERKEN BOYNUMUZ AĞRIMAYACAK"

Trafik sonunu çözmenin en önemli yollarından birinin toplu taşımayı kullanmak olduğunu dile getiren Başkan Zolan, "Eskiden ihtiyaçları karşılayamayan bir tesisimiz vardı. Bakım onarım ve merkezimizi buraya taşıdık. Araçlarımız ve tesislerimiz yeni. Toplu taşımayı tercih etmemiz lazım. Artık boyunlar tutulmayacak. Dakikalarca otobüs beklemeye son vereceğiz. Tesisimiz ve otobüslerimiz halkımıza hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

“DÜNYANIN EN İYİ TANKINI YAPACAĞIZ”

Açılışa katılan BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Türkiye’nin yerli üretimde önemli adımlar attığını belirterek,"Geçen yıl Brüksel'de düzenlenen otobüs fuarında yüzde yüz Türk mühendislerinin üretimi olan bu otobüs birincilik kazandı. Milli motor, milli tank, milli otomobil için çalışmalar yapıyoruz. Altay Tankı’nın üretimine başlayacağız ve firma olarak dünyanın en iyi tankını yapacağız. Yüzde yüz yerli lokomotifi de ülkemize biz kazandıracağız. Yüzde yüz Türk mühendislerinin eseri olan 600 beygirlik motoru çalıştırmayı başardık ve prototipi hazırladık. Ülkemiz ve milletimiz için üretmeye devam edeceğiz. Üretimimiz olan otobüslerimiz Denizli'ye hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

BAŞKAN ZOLAN DİREKSİYONA GEÇTİ

Konuşmaların ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ve protokol üyeleri yeni otobüsleri ve tesisi inceledi. Yeni otobüslerin ilk yolcuları da protokol üyeleri oldu. Başkan Zolan, inceleme yaptığı halk otobüsünün direksiyonuna geçti. Törenin sona ermesinin ardından halk otobüsü şoförleri direksiyon başına geçerek, ilk mesailerine çıktı.

PINAR ÇANKAYA-SERDAR KİRİŞ-İBRAHİM ALAYONT-LEVENT KARCIOĞLU-HİLMİ AYKUT

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER