Başkan Zolan’dan Ege'nin en büyük Kongre ve Kültür Merkezi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan yapımı tamamlanan ve 10 Mart Pazar günü açılışı gerçekleştirilecek olan, Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezi olma özelliği taşıyan Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ni tanıttı. Başkan Zolan basın mensuplarına, dev tesisi gezdirirken, merkezin Denizli'de “bilim, kültür ve sanatın merkezi” olacağını söyledi.

Başkan Zolan’dan Ege'nin en büyük Kongre ve Kültür Merkezi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği en önemli projelerden biri olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nin yapımı tamamlandı. Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezi olan tesisin basın tanıtımı yapıldı. Tanıtıma; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve daire başkanları ile çok sayıda basın mensubu katıldı. 85 bin metrekare kapalı alana sahip Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki 500 kişilik, 1000 kişilik ve 2 bin kişilik dev salonların incelenmesiyle başlayan gezi özellikle çocukların uzayla ilgili merak ettiklerini öğrenebilmeleri ve yeni bilgiler edinebilmeleri için uzay gösteriminin yapıldığı planetaryum (gezegen evi) ile devam etti. Sergi, nikah ve seminer salonları ile birlikte Denizli’nin sosyal ve kültürel alandaki tüm ihtiyaçlarını karşılayacak dev tesis herkesi kendine hayran bıraktı.

“DENİZLİ, KONGRE TURİZMİNİN MERKEZİ OLACAK”

Denizlililerin hizmetine sunacakları Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nin Türkiye’deki en prestijli projelerden biri olduğunu söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,“Denizlimizde kültür ve sanatın kalbinin atacağı, birçok ihtiyacı yerine getireceğimiz ve birçok etkinlik yapacağımız tesisimizi tamamladık. Ege Bölgesi'nin en güzel, en etkili, kapasite anlamında da en büyüğü olan tesisimiz 25 bin metrekare taban alanına ve 85 bin metrekare kapalı alana sahip. İçerisinde 500, 1000 ve 2 bin kişilik olmak üzere 3 büyük salonu bulunuyor. 6 nikah salonu, 5 seminer salonu, fuaye alanları ve daha bir çok güzellikleri ile tüm ihtiyaçları karşılayabilecek alanlar Denizlimizin hizmetinde olacak. Tiyatro salonumuz haftanın 7 günü hizmet verecek. Toplantı, konferans ve konser salonlarıyla birçok etkinliğe ev sahipliği yapacağız. İçerisinde bulunan gezegen evi dediğimiz planetaryum ile çocuklarımıza eğitimler vereceğiz" dedi.

“KONGRE TURİZMİNİN DENİZLİ'DE GELİŞMESİNİ İSTİYORUZ”

Merkezin 10 Mart Pazar günü açılışını gerçekleştireceklerini belirten ve Denizli halkını açılışa davet eden Başkan Zolan, "Denizli turizm kenti. Kongre turizminin de Denizli'de gelişmesini istiyoruz. Bu yapıyla kongre turizmine de katkı koyacağız. Denizlimiz önümüzdeki dönem kültürün ve sanatın en üst seviyede yapıldığı yer olsun. Zor bir süreçti ama çok özel bir projeyi yaptık ve tamamladık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

MERKEZ’DE DENİZLİ'NİN DEĞERLERİNİN ADI YAŞATILIYOR

Son Ekonomi Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci'nin adını taşıyan tesisteki salonlarda İbrahim Çallı, Özay Gönlüm, Yalçın Gökçebağ, Fatma Yıldız, Mehmet Gazi gibi Denizli'nin unutulmaz değerlerinin isimlerinin kullanılması ile ilgili soruya yanıt veren Başkan Osman Zolan, "En büyük salonumuza Denizlimizin değeri Özay Gönlüm’ün adını verdik. Diğer bir salonumuza Denizli'nin fethinde komutan olan ve fetih sırasında şehit düşen Mehmet Gazi'nin ismini verdik. Allah rahmet eylesin. Denizlimizin değerlerinin isimleri salonlarımızda yaşayacak. Ruhları şad mekanları cennet olsun" ifadelerini kullandı. Tesisin yapılmasında Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin çok emekleri olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, Zeybekci’ye de katkılarından dolayı teşekkür etti.

İLK NİKAHI BAŞKAN ZOLAN KIYDI

Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi içerisinde yer alan nikah salonunda ilk nikahı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kıydı. Hatice Altay-Murat Tatlı çiftinin nikâh şahitliklerini ise; Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen ve Zeynep Tatlı yaptı. Hatice-Murat çiftine mutluluklar dileyen Başkan Osman Zolan ve şahitler, evliliğin karşılıklı saygı ve sevgi içerisinde uyumla devam etmesi temennisinde bulundu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli’nin Hatice Altay-Murat Tatlı çiftine evlilik sürecinde destek olduğu ifade edilirken, 5 Mart Salı günü gerçekleşen geleneksel gelin bohçası götürme merasimine Başkan Osman Zolan’ın eşi Berrin Zolan’ın da katıldığı belirtildi.

İBRAHİM ALAYONT-PINAR ÇANKAYA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211