BAŞKAN ZOLAN'IN KÖPRÜSÜ, TAM BİR OKUL OLDU

BAŞKAN ZOLAN'IN KÖPRÜSÜ, TAM BİR OKUL OLDU

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte “ard germe tekniği” ile yapılan ve Denizli’de ilk köprü olma özelliği taşıyan “Sanayi Bağlantı Köprüsü'nün” yapımında sona yaklaşılırken; PAÜ İnşaat Topluluğu öğrencileri, köprü inşaatına giderek incelemelerde bulundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte “ard germe tekniği” ile yapılan ilk köprü olma özelliği taşıyan “Sanayi Bağlantı Köprüsü'nün” yapımında sona yaklaşıldı. İzmir Bulvarı üzerinde 1. ve 2. Sanayi ile 3. Sanayi Bölgeleri’ni birbirine bağlayacak köprünün, bölge trafiğinin rahat bir nefes alması planlanıyor.Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın köprü inşaatını bir süre önce de İMO üyesi İnşaat mühendisleri ziyaret ederek; incelemelerde bulunmuştu. Şimdi de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İnşaat Topluluğu üyesi ve İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde öğrenim gören yaklaşık 30 öğrenci, yapımını Akça Şirketler Topluluğu’nun üstlendiği köprüyü incelemek amacıyla bölgeye gitti. PAÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği’nden Prof. Dr. Soner Haldenbilen ve İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi eski Başkanı ve PAÜ öğretim ÜyesiProf. Dr. Halim Ceylan ile birlikte bölgeye giden öğrenciler; Akça Şirketler Topluluğu’ndan Teknik Müdür Mimar Serkan Akça ve İnşaat Mühendisi ve Şantiye Şefi Onur Subay tarafından karşılandı.

İŞ GÜVENLİĞİ UNUTULMADI
Ard germe tekniği ile yapılan köprüde inceleme yapacak ekibe, ilk olarak Sanayi Bağlantı Köprüsünün İş Güvenlik Uzmanı Ahmet Duran tarafından ‘İş Güvenliği’ eğitimi verildi. Uzman Duran öğrencilere; “Kendi güvenliğiniz için bunları kesinlikle üzerimizden çıkarmayacağız. İş yerinde asılı olan iş güvenliği talimat ve ikazlarına tam olarak riayet ediniz. Çalışma zemininde yukarıya çıktığınızda göreceksiniz” diyerek uyarılarda bulundu. 10’ar kişilik gruplar halinde köprüye çıkan öğrenciler, köprünün yapım aşaması ve projesi ile ilgili bilgiler aldı hem de çalışmaları yakından izleme fırsatı buldu.

 

MEHMET ÜNLER-OZAN AKAKÇA 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER