BAŞKAN ZOLAN'IN KÖPRÜSÜ'NE ŞİMDİ DE ULUSLARARASI ZİYARET

BAŞKAN ZOLAN'IN KÖPRÜSÜ'NE ŞİMDİ DE ULUSLARARASI ZİYARET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 121 dev projesi içerisinde yer alan ve Denizli’nin ilk ‘ard germe tekniği’ ile yapılan köprüsü olan Sanayi Bağlantı Köprüsü’nde sona yaklaşılırken; proje AIESEC’ programı kapsamında Denizli’ye gelen yabancı öğrenciler için de okul oldu. Başkan Zolan’ın köprüsünü, daha önce İnşaat Mühendisleri Odası üyesi mühendisler ve Pamukkale Üniversitesi mühendislik öğrencileri de incelemişti.

BAŞKAN ZOLAN’IN KÖPRÜSÜ YABANCI ÖĞRENCİLERE DE OKUL OLDU
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 121 dev projesi içerisinde yer alan ve Denizli’nin ilk “Ard Germe Tekniği” ile yapılan köprüsü olan Sanayi Bağlantı Köprüsü’nde sona yaklaşıldı. Daha önce İMO üyesi İnşaat mühendisleri ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İnşaat Topluluğu üyesi ve İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından da inceleme ziyaretlerine konu olan projenin son konukları ise 15 ülkeden Denizli’ye gelen mühendislik öğrencileri oldu.

Akça Şirketler Topluluğu’nun yapımını üstlendiği ve önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan köprü projesinin son konukları yabancı öğrenciler oldu.  Denizli Seviye Okulları’nın 3 yıldır düzenli olarak gerçekleştirdiği ‘AIESEC’ öğrenci değişim programı kapsamında farklı ülkelerden gelen öğrenciler, Sanayi Bağlantı Köprüsü’nü gezme fırsatı buldu.  Gezi ve inceleme ziyareti sırasında öğrencilere; Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Akça, Akça Şirketler Topluluğu’ndan Teknik Müdür; Mimar Serkan Akça, İnşaat Mühendisi ve Şantiye Şefi Onur Subay, AYSİAD Başkanı Hüseyin Erikler ve Seviye Okulları Müdürü Mahmut Çatlık eşlik etti.

EROL AKÇA ÖĞRENCİLERE ÇAY SERVİSİ YAPTI
Öğrencilerle yakından ilgilenen AYSİAD  Başkan Yardımcısı Erol Akça, yabancı uyruklu öğrencilere kendi elleriyle çay ikramında bulundu. “Büyüyen şehrimizde böyle güzel projelerin olması çok güzel. Ekibimiz gece gündüz mesai yaparak çalışıyor. Denizli’de ilk olan bu tesis kentimize yakışacak” diyen Akça; şunları şöyle devam etti:

“15 OCAK’TAN İTİBAREN HALKIMIZIN KULLANIMINA AÇILACAK”

 “Seviye Okulları Müdürü Mahmut Çatlık’a ve Denizli’ye getirmiş olduğu yabancı öğrencilerimize; hem ülkemizi hem de Denizli’mizi tanıtma fırsatı bulduğum için şahsım ve şirketim adına son derece mutluyum.  Öğrencilere ülkemizin gelişmişliğini ve ilimizin çalışmalarını anlatmak bizlere gurur veriyor. Umuyoruz ki bu köprüden ilk geçişler 15 Ocak’tan itibaren başlayacak ve ardından tesis halkımızın kullanımına açılacak. O yüzden çok heyecanlıyız. O yüzden yurt dışından gelen arkadaşlarımıza yapmış olduğumuz projelerden bahsetmek istedik. İnsanlar bir değil, biz olduğunda güzel yerlere gelebilirler” dedi.

“BURADA BULUNAN ÇOCUKLAR PIRLANTA GİBİ”
Erol Akça, “ Bu grupta yer alan çocuklar pırlanta gibi. İçlerinde ileriye dönük düşünen ve bu şekilde hareket edenlerde var. Biz de burada misafirperverliğimizi konuşturduk. Yörük kültüründen gelen bir aile olduğumuzdan dolayı gelenek ve göreneklerimizde ne varsa onu yaptık. Bize burada eşlik eden herkese çok teşekkür ediyorum”

“AKÇA ŞİRKETLER TOPLULUĞU VE EROL AKÇA’YA TEŞEKKÜR”
Seviye Okulları olarak ‘AIESEC’te 3’üncü yılları olduğunu söyleyen Okul Müdürü Mahmut Çatlık, “Yurtdışından her yıl ortalama 15 öğrencimiz geliyor. Bizim temel görevimiz; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni en iyi şekilde tanıtmak. Ayrıca bu ülkenin bütün öz değerlerini  bu çocuklara göstermek.  Bu yüzden böyle bir gezi düzenledik. Okul içerisinde de Türkçe dersler, halk oyunları ve spor etkinlikleri düzenliyoruz.  Burada da çok güzel ve yapımı bakımından ilk olan ‘Sanayi Bağlantı Köprüsü’ne’ geldik ve öğrencilerimizle incelemelerde bulunduk. Burada emeği geçen Akça Şirketler Topluluğu’na ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Akça’ya çok teşekkür ediyoruz. Burada öğrencilerimize güzel bir fırsat tanıdılar. Çocuklarında burada gerçekleştirdiğimiz etkinlikten büyük bir feyz aldığını düşünüyorum. Ülkemizin ve Denizli’mizin ne kadar geliştiğini göstermeye çalıştık. Bu yüzden çok mutluyuz” dedi. “Bizlerin görevi sadece matematik, biyoloji, kimya, fizik öğretmek olmamalı” diyen Çatlık ayrıca, “ Ülkemizin ne durumda olduğunu anlatmak, öğrencilerimizin hayal gücünü fazlalaştırmak olmalı. Bizde bu yolda hareket ediyoruz. O yüzden de bu öğrencilerimizle yıllardır beraberiz. Bugün de burada olmamız yaptığımız işin doğru olduğunun bir göstergesi diye düşünüyorum” diye konuştu. Ziyarete katılan öğrenciler, gezinin ardından köprüde bol bol fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.

 

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER