BAŞKAN ZOLAN'IN SANAYİ BAĞLANTI KÖPRÜSÜ TRAFİĞE AÇILDI

BAŞKAN ZOLAN'IN SANAYİ BAĞLANTI KÖPRÜSÜ TRAFİĞE AÇILDI

Denizli'de ulaşım sorununu tarihe gömecek yatırımlarını tek tek hizmete sokan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Sanayi Bağlantı Köprüsü'nü tamamlayarak trafiğe açtı.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent trafiğini rahatlatacak önemli projelerinden biri olan Sanayi Bağlantı Köprüsü tamamlanarak hizmete girdi. 1.ve 2. Sanayi bölgesini 3. Sanayi'ye bağlayan köprü ile Denizli-İzmir Karayolu üzerindeki trafik yoğunluğu azalacak ve bu bölgede meydana gelen trafik kazalarının da önüne geçilecek. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, trafiğe açılan Sanayi Bağlantı Köprüsü'nde incelemede bulunarak bölgedeki esnafla sohbet etti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ulaşım alanında yatırımların birer birer hayta geçtiğini belirterek, "Her geçen gün büyüyen Denizlimizde, şehir trafiğinin daha yaşanılabilir bir hal alabilmesi için çalışıyoruz. Hedefimiz ulaşım alanında sorunları en aza indirmek. Planladığımız çalışmaları birer birer hayata geçiriyoruz. Ulaşım ile ilgili projelerimiz inşallah trafiği önemli ölçüde hafifletecek ve ciddi bir rahatlama olacak” dedi.

“SABIR VE DESTEKLERİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM”
Sanayi Bağlantı Köprüsü’nün gerek trafiği rahatlatma konusunda gerekse trafik güvenliği konusunda çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Başkan Osman Zolan, “Sanayi Bağlantı Köprüsü bizim için önemli bir projeydi. Yapımı oldukça zor bir köprüyü inşa ettik. İzmir Karayolu üzerinde yoğunluğu ciddi oranda azaltacağız. Ben yapım sırasında sabır ve desteklerinden dolayı vatandaşlarımıza ve özellikle bölgedeki esnaf kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

TOPLAM UZUNLUK 500 METRE
Teknik yapımı bakımından Türkiye’de en zor inşa edilen tesislerden birisi olan Sanayi Bağlantı Köprüsü, 5 ayak üzerine inşa edildi. 4 ayak açıklığı bulunan köprünün, orta yaka açıklığı 52 metre, baştaki iki ayak açıklığı ise 32 metre olarak inşa edildi. Toplam uzunluğu 500 metre olan köprünün şehir merkezindeki trafiği önemli ölçüde rahatlatması bekleniyor.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER