Başkan Zolan’ın yeni caddesi hizmete girdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tamamladığı 50 metre genişliğindeki Yeni Çevre Yolu, törenle trafiğe açıldı. 4+4 olmak üzere toplam 8 şeritli, 2 parklanma alanı, bisiklet yolu ve geniş kaldırımlarıyla havaalanına benzetilen yoldan ilk olarak Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın kullandığı araç geçti. Ali Marım Bulvarı'nı Hal Köprülü Kavşağı'na bağlayan Yeni Çevre Yolu ile on binlerce araç şehir merkezine girmeyecek.

Başkan Zolan’ın yeni caddesi hizmete girdi

Hayata geçirdiği ulaşım projeleri ile büyük takdir alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Ali Marım Bulvarı'nı Hal Köprülü Kavşağı'na bağlayan Yeni Çevre Yolu'nu törenle hizmete aldı. Törene, Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Grupbaşkan Vekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Osman Zolan, 2004 yılında Denizli'de bulunan araç sayısının 134 bin olduğunu, bugün ise bu rakamın 417 bine yükseldiğini ifade ederek, 15 yılda araç sayısının 3 kattan daha fazla arttığını söyledi.

"BUGÜNE KADAR 16 TANE KÖPRÜLÜ KAVŞAK YAPTIK"

Ulaşım anlamında birçok yatırım yaptıklarını belirten Başkan Osman Zolan, "Bugüne kadar 16 tane köprülü kavşak yapmışız ve bir çok kavşak düzenlemeleri ile trafikte rahatlama sağlamışız. Bugün açılışını yapacağımız gibi yeni yollar yapıyoruz. Türkiye'de ilk olan yerli ve milli olması ile gurur duyduğumuz Trafik Yönetim Sistemini kullanıyoruz. Türkiye'de bununla ilgili de ödülümüzü aldık. Ancak mesele ödül almak değil mesele milletimizin ihtiyacını gidermek, sıkıntısını gidermek" dedi. Yeni Çevre Yolu ile çok sayıda aracın şehir merkezine girmekten kurtulacağına, bundan dolayı vatandaşların konforlu ve zaman kaybı olmadan seyahat edeceğine işaret eden Başkan Zolan, "Bu yolumuzun açılacağını ön görerek Hal Kavşağımızı da yaptık. Bu yol Hal Kavşağı'na bağlanarak, Ankara-İzmir Bulvarlarına ve Bozburun Kavşağımıza kadar ulaşıyor" dedi.

SÜRÜCÜLERE UYARI: "BU YOL YARIŞ PİSTİ DEĞİL"

Yolun tamamında alt yapının da yapıldığına dikkati çeken Başkan Osman Zolan, "Burada her yönüyle düşünülmüş 4, 4'lük bir proje var. İnşallah şehrimize hayırlı uğurlu olur. Allah’ım kaza ve bela vermesin. Sürücülerimize araçlarını dikkatle kullanmalarını tembih ediyoruz. Bu yolumuz konforlu, geniş ama burası bir yarış pisti değil. Bu hususlara dikkat ederek vatandaşlarımız güle güle kullansınlar. Şehrimizin üzerinden geçecek trafik inşallah buraya gelecek" diye konuştu.

BAŞKAN ZOLAN’DAN AKÇA ŞİRKETLER TOPLULUĞU’NA TEŞEKKÜR

Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bizler de bu dünyadan bir gün geçeceğiz. Önemli olan geride iz bırakmaktır. Esas olan geride eser bırakmaktır. Onun gayreti içerisindeyiz. Milletimizin hizmetinde milletimizin sıkıntılarını giderme noktasında gayret içerisindeyiz. Bir nebze bunu yapabilirsek kendimizi mutlu addediyoruz. Bu yolun hafriyatından yapımına kadar Akça Şirketler Gurubu üstlenmiştir. Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı uğurlu olur.”

"DENİZLİ DAHA GÜZEL GÖZÜKÜYOR"

Vali Karahan, Yeni Çevre Yolu'nun çok güzel bir hizmet olduğunu belirterek, "Havaalanı pisti şeklindeki yollarla Denizli daha güzel gözüküyor. Ulaşımla ilgili sorunlar birer birer çözülüyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah'ım milletimizin yolunda güzel hizmetler yapmayı nasip etsin" dedi. Konuşmanın ardından yolun açılışı dualarla yapıldı. 4+4 olmak üzere toplam 8 şeritli, 2 parklanma alanı, bisiklet yolu ve geniş kaldırımlarıyla havaalanına benzetilen yoldan ilk olarak Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın kullandığı araç geçti. Başkan Zolan'a araçta Vali Karahan, Milletvekili Tin ve Ök eşlik etti.

YENİ ÇEVRE YOLU

Ali Marım Bulvarı’nı Hal Kavşağı’na bağlayan Yeni Çevre Yolu ile 1200 Evler, Yenişehir, Adalet, Gümüşler, Üçler, Göveçlik, Yenişafak, Hisar, Hallaçlar, Barutçular, Bereketler, Çakmak, Kadılar ve Karahasanlı bölgesindeki onlarca mahalle İzmir Bulvarı, Bozburun yolu ve buradan Ankara yoluna güvenli bir şekilde ulaşacak. Onbinlerce aracı şehir merkezine girmekten kurtaracak Yeni Çevre Yolu, trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak. 50 metre genişliğindeki Yeni Çevre Yolu, 4 gidiş, 4 geliş, 2 parklanma alanı, bisiklet yolu ve otobüs ceplerinden oluşuyor. Her iki yönde de kaldırımın yer aldığı çevre yolunda ayrıca 3 adet de akıllı kavşak bulunuyor.

İBRAHİM ALAYONT-MEHMET ÜNLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211