Başkanı Örki; “El ele vererek Pamukkale’yi daha güzel hale getireceğiz”

İlçede görev yapan muhtarlarla düzenlediği iftarda bir araya gelen Pamukkale Belediye Başkanı Örki, “Göreve geldiğimiz günden bu yana önümüzdeki 5 yılda uygulanacak stratejiyi belirlemek için uğraşıyoruz. El ele vererek sizlerle birlikte Pamukkale’yi daha güzel hale getireceğiz” dedi.

Başkanı Örki; “El ele vererek Pamukkale’yi daha güzel hale getireceğiz”

Pamukkale Belediyesi'nin milletin evi olduğu her konuşmasında vurgulayan Belediye Başkanı Avni Örki, düzenlenen iftarda ilçede bulunan tüm muhtarlarla aynı sofrada buluştu. Başkan Örki, iftara eşi Dr. Nur Örki ve çocukları ile birlikte katıldı. Muhtarların aileleri ile yer aldığı programda Başkan Avni Örki, tüm masaları dolaşarak muhtarlar ve ailelerine ev sahipliği yaptı. Birlik ve beraberlik ruhunu tesis edildiği iftarda samimi hava hissedilirken, Başkan Örki, başkan yardımcılarını da muhtarlara tanıştırdı. Muhtarlarla belediye çatısı altında yapmış olduğu iftardan memnuniyetini ifade eden Başkan Örki, "Seçim kampanyası boyunca belediyemiz milletimizin evi olacak demiştik. Bu nedenle sizlerle ilk iftarımızı, ilk buluşmamızı evimizde yapalım istedik. Işıltılı parıltılı yerlerde olmak yerine biz bize olmak, kendi yağımızda kavrulmak daha güzel oldu" diye konuştu.

“5 YILLIK STRATEJİMİZİ BELİRLİYORUZ”

Önümüzdeki günlerde muhtarlarla bir kez daha bir araya geleceklerini ifade eden Başkan Örki,"Pamukkale İlçemiz hayvancılık ve tarımda Denizli'nin en büyük ilçesi. Merkez ilçeyiz, nüfus oranına baktığımızda, arazi yoğunluğuna baktığımızda, mesela Çivril en büyük taşra ilçemizdir. Ama biz Çivril'den de bu manada büyüğüz. Bir uçtan diğer uca tam 76 kilometre olan bir ilçeyiz. Şu anda stratejik planlamalarımızı oluşturuyoruz. Yani ilçemizin 5 yıl boyunca uygulayacağı anayasamızı hayata geçiriyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımızın desteklerini alıyoruz, üniversitemizin desteklerini alıyoruz, kendi içimizde bu konunun profesyoneli olan arkadaşlarımızın emeklerinden faydalanıyoruz ve en güzel stratejik planı hazırlayacağız. Bunun yanında sizlerden gelen, anlık çözülmesi gereken meselelere de hızlı bir şekilde çözüm üretmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde başka yardımcılarımız ile birlikte muhtarlarımızı çağıracağız. Taleplerinizi bölgesel olarak alacağız. Stratejik planımızı hazırlarken sizden gelecek taleplerin de bize yol göstermesini istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER