BAŞKANLAR KURULU ANKARA'DA TOPLANDI; DENİZLİ, TOPLANTIDAKİ YERİNİ ALDI

BAŞKANLAR KURULU ANKARA'DA TOPLANDI; DENİZLİ, TOPLANTIDAKİ YERİNİ ALDI

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikasının 40. kuruluş yıldönümü etkinlikleri ve ‘Genişletilmiş Başkanlar Kurulu’ toplantısı, Ankara'da yapıldı. Sendikanın Denizli Şubesi tam kadro yer aldı.

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikasının 40. kuruluş yıldönümü etkinlikleri ve ‘Genişletilmiş Başkanlar Kurulu’ toplantısı, yapıldı. Ankara'da yapılan toplantıya, Denizli Hizmet-İş Sendikası Yönetimi olarak; Şube Başkanı Sezai Söylemez, Şube Sekreteri Havva Sarıca, Şube Mali Sekreteri Ramazan Yamaç, Şube Teşkilatlanma Başkanı Özgür Özdemir, Gençlik Komite Başkanı Mahmut Turan, Engelli Komite Başkanı Gürgün Gedik ve Kadın Komite Başkanı Ayşe Zorukoş katıldı.  Toplantı, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın açılış konuşmasıyla başladı. HİZMET-İŞ’in başarısına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Arslan; “Biz bugün samimiyetin 40. yılındayız. 1979’da Adıyaman’da atılan tohum bugün en büyük olmayı getirmiştir. Rabbimize hamdolsun. Bizi yeni başarılar için daha da güçlü kıldı. Bu başarımızın arkasında Rabbimizin lütfu, samimiyetimiz ve üyelerimizin inancı vardır” dedi.

ARSLAN, TEŞKİLATA TEŞEKKÜR ETTİ
Tüm HİZMET-İŞ teşkilatına teşekkür eden Arslan, “Sendikal mücadeleyi sayısal büyüklüğe göre değerlendirmiyoruz. Kurumsal olarak büyüklüğümüz, davamıza olan katkımız ölçüsünde bir anlam ifade ediyor. Aynı zamanda bir sorumluluk da taşıyoruz. Kardeşlerimizin emanetine sahip çıkıyoruz. Bizim tek bir ölçümüz var. Mutlak ve değişmez referansımız Kur’an ışığında bu yolda yürüyeceğiz. Bizi farklı kılan, emanetin sorumluluğunda olmaktır. Allah bizi zalimlere karşı yenilgiyle muhatap etmedi. Allah bize yoldan çıkaracak başarılar ihsan etmesin. Başarımızı daim kılacak, davaya sahip çıkacak başarılar ihsan etsin” diye konuştu. 

“TAŞERON SORUNUN ÇÖZÜMÜ TÜRKİYE’NİN BAŞARISIDIR”
Konuşmasında taşeron sorununun çözümüne de değinen Arslan, şunları ifade etti: “Sayın Cumhurbaşkanımız ve ilgili mercilere taşeronda çözüm olarak işçi statüsünde bir kadro istediğimizi birince elden ilettik. Bunu hep gündemde tuttuk. Kararlılığımızı sürdürdük. Düzenleme öncesinde de bizi test ettiler provokatif haberlerle. Ama biz kararlı e soğukkanlı bir duruş gösterdik. Gelişen Türkiye’de artık kamu hizmetleri taşeron eliyle yapılmasın dedik. IMF ve Dünya Bankası bize yıllarca özelleştirme ve taşeronlaştırmayı dayattı. IMF’yi nasıl kovduysak, taşeron düzenlemesi de Dünya Bankası’na karşı bir meydan okumadır. Bundan sonra da taşeron sistemi olmayacak. Bundan sonra da işe girenler kamu işçisi olacak. Bu büyük bir başarıdır; bu sadece bizim değil Türkiye’nin başarısıdır.”

40 YIL ANISINA “HİZMET-İŞ” LOGOLU MADALYON HEDİYE EDİLDİ
Bakan Arslan’ın konuşmasından sonra şube, il ve bölge başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile komitelerin şube ve il başkanlarına 40. Yıl anısına, üzerinde HİZMET-İŞ ve 40. yıl logosu bulunan 925 ayar gümüş madalyon hediye edildi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER