BASMACI; 'AK MI KARA MI KARAR VERSİNLER'

BASMACI; 'AK MI KARA MI KARAR VERSİNLER'

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, AKP’li milletvekillerine gönderme yaparak, son yapılan oylama ile “İradelerinin kendi ellerinde olmadığını bir kez daha gösterdiler” yorumunu yaptı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun belgeleri ile birlikte ortaya attığı iddialar sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı; meclis genel kurulunda AKP’li milletvekillerinin önergenin red edilmesi ile birlikte renklerinin anlaşıldığını ileri sürdü. Basmacı, “Belgelerle ilgili araştırma 'Komisyonu kurulsun' teklifimiz AKP’li milletvekili arkadaşlarımızın oyları ile meclis genel kurulunda red edildi. Meclis gündemine gelen önergemizin toplum vicdanında soru işaretinin kalmaması adına AKP Milletvekilleri tarafından da desteklenmesini beklerdik. AK mı Kara mı ortaya çıksın istedik. Ama, onlar iradelerinin kendi ellerinde olmadığını bir kez daha gösterdiler. Artık sonlarının yakın olduğunu onlar da biliyor. İddiaların gerçek çıkmasından korktular” dedi.

“AKP’LİLER BİZİ YANILTMADI”
Toplumda kabul gören ‘korkunun ecele faydası yok’ atasözüne atıfta bulunan Basmacı, “İktidar artık gün saymaya başladığını kendisi de biliyor. Milletimiz, tek kandırılma hakkına sahip olarak Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olmadığını anlamış durumda. 15 yıl boyunca kendilerinin kandırıldığının farkına vardı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelerle kandırılmışlık bir kez daha ispatlandı. Bununla birlikte de vatandaşlarımız AKP’den ellerini çekmeye başladı. Ne yapacaklarını bilmez şekilde sağa sola saldırmaya başladılar. Biz böylesine önemli iddiaların karşılık bulmasını beklerdik. En azından mademki kendilerine güveniyor. Komisyon kurulup araştırma yapılmasına destek verilmesini beklerdik. Ne yazık ki, bizi yanıltmadılar” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221