BASMACI; 'ATATÜRK'E SAHİP ÇIKMA ÇABASI BİTİŞİN AÇIK BİR GÖSTERGESİDİR'

BASMACI; 'ATATÜRK'E SAHİP ÇIKMA  ÇABASI BİTİŞİN AÇIK BİR GÖSTERGESİDİR'

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, AK Parti kanadında son dönmelerde Atatürk’e sahip çıkma yarışına farklı bir bakış açısı getirdi. Hükümetin dayanacak dalı kalmadığını ifade eden Basmacı, “Yıllardır kabullenemedikleri Atatürk’e sahip çıkma çabası bitişin açık bir göstergesidir” dedi.

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e karşıtlığını her fırsatta açık bir şekilde dillendiren kadroların uzantısı ve 15 yıldır da düşüncenin iktidarlığını yapan AKP, tuttuğu dallar kuruyunca artık yapacak bir şey bulamadı ve Atatük’e sarılmaya başladı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AKP’nin üst düzey yöneticileri ve bakanlar birbiri ardından açıklamalar yaparak Atatürk’e sahip çıkmaya başladılar. Milletimiz geçmişi ve geçmişte yapılanları maalesef ki unutmuyor. Siz milletimizin hafızası ile dalga geçtiğinizi düşünüyorsunuz. Kimse size inanmıyor. Niyetinizin ne olduğunu herkes biliyor” dedi.

“GÜLÜNÇ OLMAYIN”
Hükümete seslenen Basmacı: “Yıllarca kurumlardan ve kitaplardan adını kaldırmayı hedeflefiğiniz dünya lideri Atatürk’e sahip çıkma yarışınız toplumda karşılık bulmamakta, bilakis sizin bitişinizin açık bir göstergesi olarak değerlendirilmektedir. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Cumhuriyete, Atatürk’ün miraslarına ve hedeflerine de sahip çıktıklarını ifade ediyor. Gülünç olmayın. Cumhuriyet ve Atatürk’ü karşılıksız ve çıkarsız bu zamana kadar sizin her türlü art niyetinize karşı dik durarak koruyan Cumhuriyet ve Atatürk sevdalıları, bundan sonra da size karşı bu iki önemli değeri daha fazla korumak için ellerinden geleni yapacaktır. Biz siz gibi çıkarlarımız ve siyasi beklentilerimiz için onları savunmadık. Biz inandığımız için savunduk. Bundan sonra sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER