BASMACI: 'HERKES HAZIR OLSUN, CUMHURBAŞKANI DA KADIN OLACAK!'

BASMACI: 'HERKES HAZIR OLSUN, CUMHURBAŞKANI DA KADIN OLACAK!'

CHP Denizli Milletvekili ve CHP Yönetim Kurulu Üyesi Melike Basmacı, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel yaptığı açıklamada iddialı konuştu: “Emin olun bir gün cumhurbaşkanı da kadın olacak. Herkes buna hazır olsun.”

Her seferinde kadınların siyasette etkin rol alması gerektiğini savunan CHP Denizli Milletvekili ve CHP Yönetim Kurulu Üyesi Melike Basmacı, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. CHP’nin 2019 yerel ve genel seçimlerine yönelik ‘Denizli Büyükşehir Belediyesi’ni alma’ hedefleri hakkında; ‘Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı neden CHP’li bir kadın olmasın?’ sorusuna yanıt veren Vekil Basmacı, iddialı konuştu. Basmacı, “Emin olun bir gün cumhurbaşkanı da kadın olacak. Herkes buna hazır olsun” dedi.

“KADIN- ERKEK YOK; İNSAN VAR”
CHP’de kadın-erkek ayrımının olmadığını vurgulayan Basmacı; “Bizim için kadın- erkek yok. Bizim için insan var. Bu işi yüklenecek bir dünya erkek arkadaşımız olduğu gibi kadın arkadaşımız da var. Bakarsınız sırf Denizli Büyükşehir Belediyesi’ni değil, bir çok yerde kadın belediye başkan adayımız çıkar. Bozkurt’ta Denizlimizin incisi var. Birsen Çelik.  İnanılmaz güzel projeler yapıyor” diye konuştu. 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER