BASMACI: 'KARANLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ'

BASMACI: 'KARANLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ'

TBMM'deki tiyatro etkinliğinde kadın oyuncuların sahneye çıkmasını engellediği belirtilen TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili, CHP Grup Yönetim Kurulu üyesi Melike Basmacı’dan sert tepki geldi.

MELİKE BASMACI’DAN KAHRAMAN’A TEPKİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili, CHP Grup Yönetim Kurulu üyesi Melike Basmacı, TBMM'deki tiyatro etkinliğinde kadın oyuncuların sahneye çıkmasını engellediği belirtilen TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a sert tepki gösterdi. Melike Basmacı, “Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın Meclis’te oynanacak tiyatro gösterisinde kadınları oynatmak istememesi, bir köşede bekletmesi biz kadınları toplumda yok saymak, izlerini silmek, evlerine kapatmak istediğini göstermektedir. Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu ülkemde, meclisimde kimse kadınlarımızı siyasetten, sanattan, bilimden sahneden uzaklaştıramaz ben inanıyorum ki Kadınlarımızın ve halkımızın bilinç ve değer yargıları Kahraman ve bu zihniyette olanları siyaset sahnesinden süpürecektir. Zihniyetinden kadınlarımızı geri plana atmak, evlerine kapatmak isteyen zihniyetle ne yazık ki baş başayız. Bir kadın olarak Kadınlara Laikliğe Atatürk ve değerlerine düşman tavırlar sergileyen Kahraman’ı istifaya davet ediyorum” dedi.

“KARANLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ”
Kadınların Afrin’ de terörist peşinde, kadınlar ticarette, kadınlar siyasette, kadınlar sokakta kadınların her yerde olduğunun altını çizen Basmacı, “Bizi itmek istediğiniz karanlığa teslim olmayacağız. Cumhuriyetimizin Meclisi’nde İsmail Kahraman ve zihniyetlerini görmek istemiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER