BASMACI: OKULLARA DA SİYASET SOKMAYIN

BASMACI: OKULLARA DA SİYASET SOKMAYIN

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Adalet ve Kalkınma Partisi Bozkurt İlçe teşkilat seçimlerinin İmam Hatip Ortaokulu’nda yapılmasını “Okullara da siyaset soktunuz” sözleri ile eleştirdi.
Bozkurt İmam Hatip Ortaokulu’nda kongre yapılmasını çok manidar bulduğunu ifade eden CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, “Eğitim kurumlarında eğitimcilerin ve öğrencilerin sesleri yankılanması lazım iken, hafta sonu Bozkurt İmam Hatip Ortaokulu AKP’nin kongresine ev sahipliği yaptı. Memlekette salon mu yok da İmam Hatip Okulu’nu seçtiniz?” dedi.

KENDİNİZE GELİN
Bozkurt gibi bir ilçede kongrenin yapıldığı okul salonunda parti bayraklarının dalgalanmasının ne derece doğru olduğunun sorgulanması gerektiğini de işaret eden Basmacı, “Hafta sonu Pamukkale ilçe örgütümüzün kongresini binlerce kişinin katılımı ile Merkezspor salonunda yaptık. Kimseye şirin görünme, gaz alma gibi bir zihniyetimiz olmadığı, doğru bildiğimizi savunmak için bazı değerleri kullanmadık. Bizim sahip çıktığımız ve savunduğumuz değerler Atatürk ve Cumhuriyettir. Kongreler partilerin yenilenme ve değişim süreçlerini içerir. Okul gibi gelecek nesillerin şekillendiği hele hele İmam Hatiplerin kullanıldığı yerler değildir kongre alanları” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221