BASMACI 'PES ARTIK'

BASMACI 'PES ARTIK'

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Suriyeli Göçmenlere ücretsiz Örenyerlerini gezme imkanı veren programına CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı'dan tepki geldi. Basmacı, "Pes artık" dedi.
CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Suriyeli Göçmenlere Kültür Programının başlatılmasını sert ifadelerle eleştirerek, "Bizim insanımız dururken onların karınlarını doyurduk. İş bulduk. Tedavi ettik pes yani" dedi. Pamukkale'ye Denizlili vatandaşlar girmekte zorlanırken tüm illerde de tablonun hemen hemen aynı olduğunu anlatan Basmacı, kendi insanımıza verilen değer ortada iken, asgari ücret açlık sınırının altında iken, insanımız karnını doyurmak için yarınları düşünürken Bakanlık illere gönderdiği yazıda 180 günlük eylem planı hazırladığını bildirip, Suriyeli Göçmenlere Kültür Programı kapsamında Suriyeli göçmenlere yönelik yapılacak etkinliklerde Bakanlığa bağlı müze, örenyeri, kütüphane ve kültür merkezlerini belli bir program dahilinde kullanabilmeleri ve/veya ücretsiz ziyaret edebilmelerinin sağlanacağı söyleniyor" dedi.

"HERKES KENDİ ŞEHRİNİ TANISIN"
31.12.2017 tarihine kadar bu kapsamda gerçekleştirilebilecek proje veya faaliyetlere öncelik ve destek verilmesinin istendiğini anlatan Basmacı, "Dünya kadar çözüm bekleyen sorunumuz var. Madem böyle bir program uygulanacak illerinde yaşayıp doğal güzellikleri görmeyen insanlarımıza bu fırsat sağlansın. İnsanlarımız yaşadığı illeri tanısın. Denizli'de Pamukkaleyi ömründe görmeyen insanlar var. Vatandaşın parasını bakanlık versin insanımız gezsin. Yurttaşlara da bu imkan sağlansın. Yaşadığımız şehri tanıyalım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER