BASMACI: 'YANAN ORMAN DEĞİL YÜREĞİMİZDİR'

BASMACI: 'YANAN ORMAN DEĞİL YÜREĞİMİZDİR'

Sarayköy'de yaşanan orman yangını sonrasında açıklamalarda bulunan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, "Yanan orman değil yüreğimizdir" dedi.

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Sarayköy'e bağlı Tekkeköy, Kabaağaç ve Tırkaz mahallelerindeki ormanlık alanda başlayan ve 3 mahallede yaşayan vatandaşların tahliyesine varan orman yangını ile ilgili değerlendirme yaptı. Yangın sonrası yaşanan gelişmeleri an be an takip ettiğini ifade eden Basmacı, Sarayköy ve Denizli'ye geçmiş olsun temennisinde bulundu. "Orada yanan ağaç değil yüreğimizdir" diyen Basmacı, şunları aktardı: "Talihsiz bir şekilde başlayan ve rüzgar ile birlikte çeşitli etkenler neticesinde kontrol altına alınmakta zorlanılan orman yangınının ne şekilde ve kimler tarafından çıkartıldığı ilgili makamlarca ortaya çıkarılmalıdır. Ormanlık alanların yok olmasına ve onlarca insanımızın dumandan zehirlenmesine neden olan kişi veya kişiler yargı önünde hesap vermelidir. Bu işin kasıtlı bir şekilde yapıldığını düşünmek istemiyoruz. Kesin olmamakla birlikte 150 hektardan fazla bir alanın yandığı bilgisi geliyor. Bu olay aydınlatana kadar takipçisi olacağız. Akşam saatlerinden itibaren yangının söndürülmesi için gerek havadan ve gerekse de karadan çaba gösteren cefakar görevlilerimize teşekkür ediyorum."

BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
Öte yandan Basmacı, İlçe girişimde yaşanan kaza sonrasında tankerin patlaması ile yaşamlarını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221