BASMACI:'ARTIK SESSİZ KALMAK YOK'

BASMACI:'ARTIK SESSİZ KALMAK YOK'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "adalet" yürüyüşüne katıldıktan sonda Meclis genel kurulundaki yerini alan 20 milletvekilinden biri olan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, burada tarihe not düşecek bir konuşma yaptı.

"Güven Parktan geliyorum" diyerek sözlerine başlayan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, "Yürüyüşümüz oradan başladı. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Güven  Park'ta belki de ülkemizin üzerine 14 yıllık çökmüş karanlığa bir ışık hüzmesi gönderdi. Yürüyor, yürüyeceğiz" dedi.

"DUR DEMENİN ZAMANI GELDİ"

Meclisteki konuşmasının ardından kısa bir değerlendirmede daha bulunan Basmacı, AKP hükümetlerinin 14 yılda ülkeye verdiği zararın ortada olduğunu ifade etti. Basmacı, "Bu yürüyüş, 14 yıldır çeşitli baskı ve nedenlerle sessiz kalmaya mahkum olmuş iç ve dış politika anlamında gelinen noktada vicdani rahatsızlık ve tedirginlik duyan herkes adına yapılmaktadır. Demokrasi, insan hakları, özgürlükler ve hepsinden daha önemlisi ülkenin geleceği ile çocuklarımız için yürüyor, yürümeye devam edeceğiz. Bu yürüyüş, Türkiye'nin ekonomik, sosyal, siyasal ve basın anlamında karşı karşıya kaldığı çıkmazların neticesinde başlamıştır. Artık sessiz kalmak yok. Baskıya boyun eğmek yok. Tek adam ve onun ağzından çıkacak kelimelere bakan zihniyete dur demenin zamanı" dedi.

"ÜLKEMİZE KATKI SAĞLAYACAK"

"Bu yürüyüş, ülkenin değişimine katkı sağlayacak bir yürüyüştür" diyen Basmacı, "Genel Başkanımız bedel ödemek uğruna bu yürüyüşe başladı. Geçmişte çok bedeller ödedik. Ülkemiz, yarınlarımız ve geleceğimiz için daha ne tür bedeller ödenecekse biz hazırız. Yeterki ülkemizin üzerindeki kara bulutlar dağılsın. Yeterki, insanımızın yüzü gülsün, eski barış ve huzur dolu günlere geri dönelim. Kimsenin korkmadığını, baskı altında tutulmadığı, insanca yaşadığı günlere geri dönelim. Karanlık günlerin geride kalacağı günler yakın" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221