BASMACI'DAN MECLİS'TE KAVŞAK SORUSU

BASMACI'DAN MECLİS'TE KAVŞAK SORUSU

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı Denizli-Antalya karayolu üzerindeki Pamukkale Üniversite (PAÜ) Kavşağı’nda sık sık kazaların meydana gelmesi olayını; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na verdiği yazılı bir soru önergesiyle meclis gündemine taşıdı. 

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı Denizli-Antalya karayolu üzerindeki Pamukkale Üniversite (PAÜ) Kavşağı’nda sık sık kazaların meydana gelmesi olayını; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na verdiği yazılı bir soru önergesiyle meclis gündemine taşıdı. Önergesinde Basmacı; “Söz konusu kavşakta sık sık kaza olduğunu; ölümlerin, yaralanmaların yaşandığını ve bu durumun bilindiği halde böylesine trafiği yoğun olan bir bölgeye neden önlemler alınmadığını” sordu.  Basmacı; “Bölgede; yayaların karşıdan karşıya geçişi için bile üst geçit yeni yapılmıştır. Ancak üst geçitte asansör ya da yürüyen merdiven yoktur. Özellikle engelli ve yaşlı vatandaşlarımız geçişi için bir asansör ya da yürüyen merdiven yapılması; üst geçidin kullanımını teşvik ederek yaya kaynaklı trafik kazalarını çok büyük oranda engelleyecektir” dedi. 

Basmacının Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a verdiği yazılı soru önergesi ise şöyle; 
1) Sözü edilen kavşaktaki üst geçitte kullanımı özendirici, yaşlı ve engelli bireylerin üst geçiti daha rahat kullanabilmesi adına bir asansör, yürüyen merdiven yapmak gibi bir çalışmanız var mıdır?

2) 2018 yılı projelerinde yer almakta mıdır?  Varsa yapımı ne zaman bitirilecektir?

3) Denizli de Asansör, Yürüyen merdiven bulunmayan kaç kavşak vardır?

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER