BAŞSAVCI ALPER'İN ADI CADDEYE VERİLECEK

BAŞSAVCI ALPER'İN ADI CADDEYE VERİLECEK

Pamukkale Belediyesi elim bir kaza sonucu yaşamını yitiren Başsavcı Mustafa Alper'in adını caddeye verecek. Belediye meclis gündemine alınan teklif kabul edilirse, Kınıklı Mahallesinde yer alan Almelo Caddesinin adı Başsavcı Mustafa Alper Caddesi olarak değiştirilecek. Pamukkale Belediye Meclisi temmuz ayı toplantısının birinci birleşimini gerçekleştirdi.

23 gündem maddesinin görüşülerek  incelenmesi üzere ilgili komisyonlara havale edildiği toplantıda trafik kazasında yaşamını yitiren Başsavcı Mustafa Alper'in adının caddeye verilmesi gündeme geldi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mahalle sakinlerinin de görüşü alınarak Kınıklı Mahallesi'nde bulunan Almelo Caddesinin adının Başsavcı Mustafa Alper olarak değiştirilmesini istediklerini söyledi.

Gürlesin, "Elim kazada yaşamını yitiren Başsavcımız 15 Temmuz'da mücadele eden ve elini taşın altına koyan bir başsavcımız idi. 15 Temmuz'un yıl dönümü dolayısıyla adının caddeye verilmesinin uygun olacağını düşünüyorum" dedi. Teklif mecliste kabul edilirse Almelo Caddesinin adı Başsavcı Mustafa Alper Caddesi olarak değiştirilecek.  Caddeye Almelo ismi, Ali Aygören başkalığı döneminde verilmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221