“Batı, terörizme karşı suskunluğunu bozmalıdır”

İsrail'in Gazze'de Anadolu Ajansı (AA) bürosunun da içinde bulunduğu binayı vurmasına ilişkin konuşan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, "Basın özgürlüğü naraları atan batı, terörizme karşı suskunluğunu bozmalıdır" dedi.

“Batı, terörizme karşı suskunluğunu bozmalıdır”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, İsrail'in Gazze'de Anadolu Ajansı (AA) bürosunun da içinde bulunduğu binayı vurmasına ilişkin açıklamada bulundu. Saldırının hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini söyleyen Milletvekili Tin, ne hukuk ne de özgürlük tanıyan İsrail'in yine zalimliğini gösterdiğini belirtti. Anadolu Ajansı'nın, İsrail'in Filistin'e uyguladığı insanlık suçunu ve bölge halkının yaşadığı dramı en zor ve ağır koşullara rağmen tüm dünyaya duyurduğunu vurgulayan Milletvekili Tin, şunları kaydetti: “Basın özgürlüğü naraları atan batı, terörizme karşı suskunluğunu bozmalıdır. Anadolu Ajansımıza geçmiş olsun. Gazze'de yerleşim yerlerini bombalayarak birçok masum insanı, çocuk, kadın demeden katleden İsrail, bu saldırgan tutumuyla insan haklarını yok saymaktadır. İsrail'in Filistin halkına uyguladığı bu akıl almaz abluka bir an önce son bulmalıdır. Filistin halkının yanındayız.”

“SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

İsrail ordusunun, saldırının kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade eden Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, saldırının haber alma özgürlüğüne vurulan bir darbe olduğuna dikkat çekti. Başkan Boyacı, “İsrail'in Anadolu Ajansı’nın Gazze'deki ofisinin bulunduğu binayı vurduğunu üzülerek haber aldık. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Halkın haber alma özgürlüğüne yönelik saldırılar asla kabul edilemez. Başta Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı olmak üzere ajans çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

“GAZETECİLERİMİZE BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN”

Ramazan Ayı’nın hemen başlangıcında işgalci İsrail'in Filistinli Müslümanlara zulümlerini artırdığını söyleyen Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Gazze'ye bombalar yağdırmaya başladığını ifade etti. Bebek, çocuk, kadın, sivil demeden masum insanların canına kıyan canilerin her ne yaparsa yapsın mesnetsiz amaçlarına ulaşamayacağına dikkati çeken Başkan Erdoğan, “Bu saldırılarda İsrail'in acımasız pilotlarının devletimizin haber ajansı Anadolu Ajansının bürosunun yer aldığı binayı da vurduğunu öğrendik. Orada görevli gazetecilerimize büyük geçmiş olsun. Onların tek dertleri ülkelerini işgalden kurtarıp dinlerini özgürce yaşamak olan masum insanlara yaptıkları bu zulmün tüm dünyaya duyurulması” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER