'BATILILAR 3 MAYMUNU OYNUYORLAR'

'BATILILAR 3 MAYMUNU OYNUYORLAR'

Denizli ev sahipliğinde gerçekleştirilen 11’inci Kalkınma Planı Ege Bölgesi İstişare Toplantısı’na katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan; “Bize bir dünya laf eden Batılılardan operasyona ilişkin bir cümle duydunuz mu? Konuşmazlar. İş terör örgütlerine gelince 3 maymunu oynuyorlar” dedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Denizli ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘11. Kalkınma Planı Ege Bölge Toplantısı’na katıldı. Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından düzenlenen toplantıya; Bakan Elvan’ın yanı sıra; Denizli, İzmir, Aydın, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinin valileri, Belediye Başkanları ve 8 ilde bulunan 15 üniversitenin yetkilileri, 37 oda ile borsa temsilcisi katıldı.

“DENİZLİ; EGE BÖLGESİ’NİN PARLAYAN YILDIZI”
Toplantının açılış konuşmasını yapan Denizli Valisi Hasan Karahan; “11. Kalkınma Planı Ege Bölge Toplantısı’nı Denizli’de gerçekleştirmekten ve Türkiye’nin 2023 vizyonunu burada şekillendirmekten, bu çorbada bizim de tuzumuzun olmasından büyük bir kıvanç duyuyorum. Devlet olmanın ve ileriye yönelik planlamaların esası da kalkınma planlarına dayanmaktadır. Denizli’nin ve Türkiye’nin 2023 vizyonunun parlak olduğunu düşünüyorum. İstikbalinin iyi olduğuna inanıyorum. Denizli; Ege Bölgesi’nin parlayan yıldızı. Kalkınma planının sağlayacağı imkanlarla daha da gelişecektir. Planlamaların Denizli’ye ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“BİRİLERİ GİBİ ‘İYİ TERÖRİST, KÖTÜ TERÖRİST’ OYUNU OYNAMIYORLAR”
Vali Karahan’ın ardından kürsüye çıkan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtına değinerek, kahraman Mehmetçiklerin orada destan yazdıklarını vurguladı. Bakan Elvan; “1071 Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Çanakkale’den Zeytin Dalı’na kadar bu ülkenin birliği, dirliği, huzuru, milletimizin ve devletimizin geleceği için adeta bir gül bahçesine düşer gibi toprağa düşen şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Şu anda Afrin’de kahramanlarımız adeta bir destan yazıyor. Yerli üretim silahlarımızla, toplarımızla, insansız hava araçlarımızla; PKK, PYD, YPG ve DAEŞ teröristlerini bir bir temizliyorlar. Dünyaya ‘terörle mücadele nasıl yapılır’ dersi veriyorlar. Öyle birileri gibi ‘iyi terörist, kötü terörist’ oyunu oynamıyorlar. ‘Terörist teröristtir’ diyerek Afrin’i bu pisliklerden arındırıyorlar. Üstelik bunu yaparken de sivillerin kılına zarar gelmemesi için kılı kırk yarıyorlar. Bizim askerimiz polisimiz sivillere bu kadar dikkat ederken, hainler ne yapıyor? Sivilleri canlı kalkan olarak kullanmak için onların Afrin’i terk etmesini engellemeye çalışıyorlar” dedi.

“OPERASYONDA SONA YAKLAŞILDI”

 “Bize bir dünya laf eden Batılılardan operasyona ilişkin bir cümle duydunuz mu” diyen Bakan Elvan sözlerine şöyle devam etti: “Konuşmazlar. İş terör örgütlerine gelince 3 maymunu oynuyorlar. Görmek istemiyorlar, duymak istemiyorlar, konuşmak istemiyorlar. Onlar her ne kadar kör olsalar da insansız hava araçlarımız olan biteni bir bir gözler önüne seriyor. İzlemişsinizdir, siviller kaçmasın diye yollara bomba döşüyorlar, hendekler kazmaya çalışıyorlar. İnsansız Hava Araçları hepsinin görüntüsünü aldı ve o görüntüleri bunu görmek istemeyen dünyanın önüne koydu. Her şey ortada. Biz orada insanları bu haydutlar sürüsünün, bu azılı teröristlerin zulmünden kurtaracağız. Mazlumların, evini barkını terk etmişlerin tekrar kendi topraklarına dönmesini sağlayacağız. Artık yavaş yavaş sona geliyoruz. Afrin kent merkezi kuşatma altında. Rabbim ordumuza, askerimize ve polisimize muzafferiyetler nasip etsin."


"2023 HEDEFİ VE VİZYONU BUYDU, BİZ BUNU BAŞARDIK"
Konuşmasında ‘kalkınma’ ve Türkiye’nin 2023 hedeflerine değinen Bakan Elvan şunları söyledi: “Kalkınma tek boyutlu bir hadise değil çok boyutlu bir hadise. Bu çok boyutlu kalkınmaya kavram olarak baktığınızda, bunların her bir sektörün her bir alanın birbirleriyle etkileşimi, birinin diğerini etkilemesi, ekonomik alanda yapacaklarınız, sosyal alanda yapacaklarınız, kültürel alanda yapacaklarınız bunların bir anlamda eş güdümünü sağlamak, entegrasyonunu sağlamak ve hepsinden önemlisi de ileriye yönelik bir hedef ortaya koyabilmek. Bu son derece önemli bir konu. Türkiye olarak 2023 hedefleri ortaya konuldu ve hemen hemen toplumun tüm kesimleri sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörü ile herkes 2023 yılı hedefine odaklandı. 2023 hedefi ve vizyonu buydu, biz bunu başardık."

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER