Bayıralan Mahallesi, şehitlerini untumadı

Denizli’nin Çal İlçesi’ne bağlı Bayıralan Mahallesi, şehitlerini unutmadı. Yakınlarının şehitlerinin hayrına verdiği yemekte; mahalle gençliği, Barış Pınarı Harekatı’ndaki Mehmetçik’e selam gönderdi.

Bayıralan Mahallesi, şehitlerini untumadı

Bayıralan Mahallesi’nde düzenli olarak halı saha maçlarına çıkan gençler, bu kez daha güzel bir etkinliğe imza attı. Eskiden Çal’a bağlı bir köy olan mahallenin şehitleri; Polis Mehmet Mezkit, Sıhhıye Er Hasan İlhan ve Jandarma Uzman Çavuş Muhammet Arıkan başta olmak üzere tüm şehitler için mevlit okutuldu. Şehit Uzman Çavuş’un kardeşi Mehmet Arıkan, “Tertip komitemize emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Rahmet ve minnetle yâd etmek ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü toplumsal olarak sözde değil özde de gösterebilmek adına birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde böylesi güzel etkinliklere her zaman ihtiyaç var” dedi. Şehit Uzman Çavuş’un diğer kardeşi Mesut Arıkan, “Böylesi birleştirici ve kaynaştırıcı hâyırlara vesile olan herkesten Allah razı olsun. Allah kabul ve makbul eylesin inşallah” diye konuştu.

SIRAMIZI BEKLİYORUZ; HEPİMİZ MEHMET’İZ, HEPİMİZ ASKERİZ!

Mahallenin gençleri ise, ülkelerinin varlığı, vatanın bütünlüğü için canını feda edecek Mehmet, Hasan ve Muhammetler’in bitmeyeceğini söylediler. “Hepimiz hazır askeriz; sıramızı bekliyoruz” diyen gençler, şanlı bayrağın dalgalandığı her yerin vatandan bir köşe olduğunun altını çizdi. Bayıralan Mahallesi Sağlık Ocağı bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte, din görevlileri mevlid-i şerif okudu. Daha sonra da ikrama geçildi.

MAHALLENİN TERÖRLE MÜCADELEDE 3 ŞEHİDİ VAR

22 Şubat 1980’de PKK tarafından görev yaptığı Diyarbakır’da şehit edilen Polis Memuru Mehmet Mezkit, Bayıralan’ın Doğu-Güneydoğu operasyon bölgesindeki ilk terör şehidi. Mahallenin Doğu-Güneydoğu operasyon bölgesindeki ikinci terör şehidi Sıhhiye Er Hasan İlhan ise, vatani görevini yapmakta olduğu Kayseri'de, PKK’nın bombalı terör saldırısında 17 Aralık 2016’da şehit düştü. Jandarma Uzman Çavuş Muhammet Arıkan da, 18 Eylül 2017’de Mardin’in Nusaybin İlçesi'ne bağlı Çalıköy Mahallesi kırsalında, güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER