'BAYRAĞINI AL YÜRÜYÜŞE GEL'

'BAYRAĞINI AL YÜRÜYÜŞE GEL'

Denizli'de 26 meslek örgütü, sivil toplum kuruluşu, sendika ve siyasi partilerin oluşturduğu Denizli Demokrasi Platformu, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim Cumartesi Günü Saat; 19.00’da “Cumhuriyet Yürüyüşü” düzenleyecek.  Platform Sözcüsü Baro Başkanı Müjdat İlhan, Denizlilileri Türk bayrağı ile birlikte yürüyüşe çağırdı.

Denizli Demokrasi Platformu Sözcüsü Müjdat İlhan, tüm Denizli Halkını Türk Bayrakları’yla Cumhuriyet yürüyüşüne katılmaya davet etti. Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda bir toplantı düzenleyen ve açıklama yapan, 26 meslek örgütü, sivil toplum kuruluşu, siyasi parti ve sendikanın yer aldığı Denizli Demokrasi Platformu'nun Dönem Sözcüsü Müjdat İlhan, her yıl gerçekleştirdikleri Cumhuriyet Yürüyüşünün bu yıl da Atatürk Stadı'ndan başlayıp, Çınar Meydanı’nda son bulacağını söyledi.

Cumhuriyetin ve geleceğin ulus bilincine bağlı olduğunu anlatan Mustafa Kemal Atatürk'ü, şehitleri ve gazileri bugün daha iyi anladıklarını söyleyen İlhan, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi şükranla anıyoruz. Henüz acıları çok taze olan şehitlerimize Allahtan rahmet tüm ulusumuza başsağlığı diliyoruz. Cumhuriyet Tarihimizin en vahşi terör saldırısını ve hain darbe girişimini lanetliyor, kaybettiğimiz canlara rahmet Ulusumuza başsağlığı diliyoruz. Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin ulus bilincine bağlı olduğunu bize yaşadıkları ile anlatan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bu gün daha iyi anlamaktayız. İŞİD terörü bir yanımızda, bir yanımızda birlik ve beraberliğimize kasteden emperyalist ülkelerin maşası terör odakları. Bizler ise her türlü olumsuzlukta bir bütün olmak için Demokrasi diyoruz, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti diyoruz. Bu kavramların önemi için Cumhuriyetin olmazsa olmazlığını yineliyoruz. Cumhuriyetimiz, demokratik hakların kullanımı için daha da güçlü olmak zorundadır diyoruz" dedi.

Cumhuriyet'e bağlılıklarını göstermek için her yıl düzenledikleri Cumhuriyet Yürüyüşünün bu yıl da 29 Ekim'de saat 19.00'da Atatürk Stadı önünden başlayacağını söyleyen Başkan İlhan, Denizli halkını Türk Bayraklarını yanlarına alarak yürüyüşe katılmaya davet etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER