BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, önceki akşam gazete ve televizyonların Ankara temsilcilerini iftarda ağırladı. Bakan Kurtulmuş, bayram tatili ile ilgili soruya da yanıt verdi. Bayram tatili 9 gün olacak mı? İşte bu sorunun yanıtı haberimizde…

Ramazan Bayramı 15 Haziran 2018 tarihinde başlıyor. Bayrama günler kala, Ramazan Bayramı'nın kaç gün tatil olacağı merak ediliyor. Ramazan Bayramı'nın hangi güne denk geldiği ve bayram tatilinin kaç gün olacağı tatil planını yapanlar tarafından önem taşıyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, önceki akşam gazete ve televizyonların Ankara temsilcilerini iftarda ağırladı.  İftarda birbirinden önemli açıklamalar yapan Bakan Kurtulmuş, "Ramazan Bayramı tatili 9 gün olur mu?" sorusunun da yanıtını verdi.

Bakan Kurtulmuş, bayram tatilinin 9 güne uzatılması konusunda “Ben Kültür ve Turizm Bakanı’yım şu anda, bana sorarsanız; insanların turizm faaliyetleri. Ama bir de bunun bir ekonomik şeyi var, bu biraz kolay değil” dedi.

Takvime bakıldığında Ramazan Bayramı’nın birinci günü cuma gününe denk geliyor. Cumartesi ve pazar günü de bayram tatili arasında. Ramazan Bayramı 3 gün sürüyor ve bu şartlarda bayram tatilinin 9 gün olması zor gibi görünüyor.

 Yine de son açıklama Bakanlar Kurulu’ndan gelecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER