BAYRAM TATİLİ TURİZMCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAYRAM TATİLİ TURİZMCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Ramazan Bayramı tatilinde yerli turistlerin tercihi Pamukkale oldu. Pamukkale ve Karahayıt’daki otellerde doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. 

Son iki yıldır Rusya ile kriz ve terör olayları nedeniyle sıkıntı yaşayan Denizlili turizmcilerin moralini, 4 günlük bayram tatilinde Pamukkale’yi tercih eden yerli turistler düzeltti. Bayram tatilinde Pamukkale ve Karahayıt’ta, 9 bini bakanlık belgeleri 16 bin yataklı turistik otellerde doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı.  Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD)  Başkanı Gazi Murat Şen, “Bayram tatilini turizmcilerin yüzünü güldürdü. Bayram tatilinde sahil kentlerinde geçirmek isteyen yerli turistler, Pamukkale’yi geçiş güzergahı olarak kullandı. Bir gece konaklamayı tercih etti. Bu da bizleri sevindirdi” dedi.

“MERKEZDEKİ OTELLER İSE BOMBOŞTU”
Pamukkale ve Karahayıt’taki otellerdeki doluluk oranı yüzde 100’e ulaşmasına rağmen Merkez’de bulunan turisttik otellerin ise tam tersi bomboş olduğunu dikkat çeken Şen, “Pamukkale ve Karahayıt’taki otellerin tersine Şehir merkezindeki oteller bayramı bom boş geçirdi. Bunun nedeni ise yerli ve yabancı turistlerin şehir merkezine gelmeleri için bir sebeplerinin olmaması” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211