“BAYRAMDA PAMUKKALE’DE TAM DOLULUK BEKLİYORUZ”

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde açıklanan bayram tatilinin 9 gün olması, gözleri Denizli’nin ‘Beyaz Cenneti’ Pamukkale’ye çevirdi.  Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Murat Şen, “Şehir otellerimiz bile dolmak üzere. Bayramda Pamukkale’de tam doluluk bekliyoruz. Sahil yörelerine gitmek isteyenler oralarda yer bulmakta güçlük çekecekler” dedi. UMUT AYANA (ÖZEL

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Hükümetin bayram tatilini 9 güne çıkarması, vatandaşların tatil planı kurmasına neden oldu. Bayram tatilinin uzun olması ise gözleri UNESCO Dünya Mirası listesindeki Pamukkale'ye çevirdi. Türkiye’nin önemli turizm ve cazibe merkezlerinden olan ‘Beyaz Cennet’ Pamukkale, doğal güzellikleri, havuzları ve çeşitli aktiviteleri ile Kurban Bayramı’na hazır. Pamukkale’de temmuz ayında doluluk oranlarının neredeyse yüzde 100’e ulaştığını açıklayan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Murat Şen, “Şehir otellerimiz bile dolmak üzere. Bayramda da tam doluluk bekliyoruz. Sahil yörelerine gitmek isteyenler oralarda yer bulmakta güçlük çekecekler. Kalacak yerleri yoksa gitmesinler. Pamukkale’de güneşin, havuzun, teleferik yaylaların, çeşitli aktivitelerin tadını çıkarabilirler. Tüm vatandaşlarımızı Denizli ilimize bekliyoruz” dedi.

“DENİZLİ, TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜSTÜNDE ZİYARETÇİ ALMAYA DEVAM EDİYOR”
Bu yılın turizmciler açısından mutlu geçmekte olduğunu belirten Başkan Şen, şöyle konuştu: “Turizm oldukça iyi gidiyor, sayılar iç açıcı. Denizli, il bazında Türkiye ortalamasının üstünde ziyaretçi almaya devam ediyor. 3 yıl önce başlattığımız kampanyada Büyükşehir Belediyemizin büyük katkıları oldu. Sayın Osman Zolan’ a çok teşekkür ediyorum. Ticaret Odası da desteğini esirgemedi. Onlar da sağ olsun. Fakat bazıları destek veriyoruz diyor, söylemde kalıyor. Bunlar icraata dökülmediği için şehre de bir katkısı olmuyor. Desteklerin sürekli olması gerekiyor.”

“CARİ AÇIĞI KAPATACAK EN BÜYÜK REEL SEKTÖR; TURİZMDİR”
“Denizli turizmine ve ilimize sahip çıkmalıyız” diyen Başkan Şen, şunları ifade etti: “Pamukkale’de yamaç paraşütü, balon, ATV gibi aktiviteler mevcut. Uzakdoğu restoranlarına gelen misafirlerin ilgisi de büyük. Kazanç ülke içinde kalıyor. Dövizin artmasıyla cari açığı kapatacak en büyük reel sektör; turizmdir. Bu yüzden Türk turizminde gerekli atılımlar ve tanıtımlar yapılmalıdır. Pamukkale, örenyerleri arasında ziyaretçi sayısı bakımından birinci sırada yer alıyor.”

“ÖRENYERLERİMİZİ TANIMALI, TANITMALI VE KORUMALIYIZ”
En fazla şikayetin Pamukkale giriş ücretleri hakkında olduğuna değinen Başkan Şen, “Şikayetlerinde haklılar. Örenyerlerinde yiyecek içecek fiyatları da yüksek. Önerilerde bulunduk. Vatandaşlarımızın Pamukkale’de buluşması sağlanabilir. Örenyerlerine ziyaret ne kadar çok olursa buraların korunup gelecek nesillere aktarılması da kolay olur. Ören yerlerimizi tanımalı, tanıtmalı ve korumalıyız. Bunu da tüm kanallarımızla yapmalıyız. Çalışmaları Denizli’deki tüm yöneticiler takip etmeli. Bu tür çalışmalarımızdan yılmayacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 15:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibogemici
ibogemici - 3 yıl Önce

Türk vatandaşının giriş ücreti kaç tl. yabancı ,turistin giriş ücreti kaç tl. devlet kendi vatandaşını keriz yerine koyuyor, pamukkaleye girişte. önce onu düzeltin.okadar pahalı giriş ücretimi olur. ayıp denen bişey var. üç kere Denizli,ye geldim pamukkaleye giriş ücretinden dolayı gitmedim..

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211