"Bayramınız kutlu olsun"

"Denizlili hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlarken aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de sağlıklı ömürler dileyerek sevgi ve selamlarımı sunuyorum”

"Bayramınız kutlu olsun"

Denizli Valisi Ali Fuat Atik: “Derin bir manevi iklimi, huzur ve kardeşlik ortamını idrak ettiğimiz on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’i geride bırakırken güzellik ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların sona erdiği, kardeşlik, dostluk, yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa ulaştığı bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Bayramlar, barış, sevgi ve saygının toplumun her kesimine dalga dalga yayıldığı, herkesin birbirine hoşgörüyle bakarak dargınlık ve kırgınlığını unuttuğu, birlik-beraberlik duygularının yeniden güç kazandığı, sevincin, neşenin kalplerde buluşup yüzlere yansıdığı en önemli günlerdendir. Bu anlamda idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı’nı fırsat bilerek nefsimizin bizi yönlendirmesine müsaade etmeden kırgınlıkları, dargınlıkları önce zihnimizden sonra davranışlarımızdan söküp atmalı, bizleri bir arada tutan değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek için birbirimizin bayram sevincine ortak olmalıyız.

Mutlu olmak kadar mutlu etmenin de önemli olduğu bu mübarek günlerde yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlı kim olursa olsun yardım etmeli, yetimlerin, gariplerin, güçsüz ve muhtaçların yüzünde bir nebze tebessüm oluşturmak için elimizden ne gelirse yapmalıyız. İnsanı insan yapan pek çok yüce duygunun tezahür ettiği bu kutsal günlerde, biz de Valilik olarak şehit ailelerimiz başta olmak üzere, büyüklerimizi ve gençlerimizi ziyaret ederek çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla tüm vatandaşlarımızla iç içe olmanın gayreti içinde olacağız. Bu süreçte bayram vesilesiyle eş dost ziyaretinde bulunacak, trafiğe çıkacak, şehir dışına gidecek vatandaşlarımızdan trafik kurallarına azami özen göstermelerini hassaten rica ediyor, bayram sevincimizin acılarla gölgelenmesine izin vermemelerini kendilerinden özellikle istirham ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın manevi ikliminin herkesi kuşatmasını, milletimize, ülkemize ve tüm İslam alemine huzur, esenlik ve bereket getirmesini diliyor; başta Denizlili hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlarken aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de sağlıklı ömürler dileyerek sevgi ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Osman Zolan mesajında, tüm İslam aleminin büyük bir manevi huzurla idrak ettiği Ramazan ayının ardından, mübarek Ramazan Bayramı’na ulaşmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti. Başkan Zolan, “11 ayın sultanı Ramazan ayını uğurlarken, birlikteliğimizin, kardeşliğimizin ve dayanışma ruhumuzun tazelendiği Ramazan Bayramı’nı karşılamanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. Salgın nedeniyle 2 yıllık aranın ardından yeniden iftar sofralarında vatandaşlarımızla buluşmanın huzurunu yaşadık. Bu huzur ve mutluluğumuzu inşallah bayram sevincimizle taçlandıracağız. Bu güzel günlerde ramazanın manevi iklimi ile ruhlarımızı arındırdık. Yakınlarımızdaki ihtiyaç sahiplerine el uzattık, soflarımızı sevdiklerimizle paylaştık” ifadelerini kullandı. Milli birlik ve beraberliğin perçinlendiği Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa huzur ve kardeşlik getirmesi dileğinde bulunan Başkan Zolan, masajını şöyle tamamladı: “Bayramlar uzakların yakın olduğu, ailelerin kalabalıklaştığı ve sevdiklerimizle kucaklaştığımız özel günlerimizdir. Bu vesileyle başta tüm hemşehrilerimizin, ülkemizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyor, bayramın manevi ikliminin gönülleri kuşatarak barış, huzur ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum.”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, İslam aleminin en özel zamanı olan Ramazan ayının sonunda sevinçle karşılanan Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Pamukkale Belediyesi olarak Ramazan ayını ilçe halkıyla iç içe geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Örki, mesajında şunları kaydetti: “Geçtiğimiz yılların Ramazan Bayramlarını maalesef korona virüs pandemisinin etkisi altında doyasıya yaşayamadık. Son 2 yıldır bayramlarda maalesef birbirimizle bayramlaşırken bile tedirgindik. Birbirimize sarılamadık. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpemedik. Ancak bu bayramda şükürler olsun artık birbirimizle görüşebileceğiz. Elbette geçen süre içerisinde gerek milletimizin bu husustaki sabırlı davranışları, gerekse devletimizin almış olduğu o ciddi önlemler sayesinde bugün geldiğimiz noktada sağlık içerisinde bir bayramı karşılıyoruz. Ramazan Bayramı denince şöyle bir aylık geriye doğru gidip mübarek Ramazan ayı içerisinde neler yaptığımızın da muhasebesi de gerekiyor. Pamukkale Belediyesi olarak, özellikle Ramazan ayı içerisinde binlerce vatandaşımıza gıda desteklerimizi ulaştırdık. On binlerce vatandaşımızla o büyük aile, mahalle iftarlarımızı gerçekleştirdik. O iftarlarımızda da birçok vatandaşımızla göz göze, yüz yüze o teması kurabilme ve varsa bize iletilmesi gereken sorunlarını, dertlerini dinleyebilme fırsatını bir kez daha yakalayabildik. Şükredecek o kadar çok şeyimiz var ki, özellikle o geçirdiğimiz korona virüs pandemisinden sonra bugün karşıladığımız bu güzel bayramlar inşallah hiç bitmesin. Bu vesile ile başta Pamukkaleli vatandaşlarımız olmak üzere, bütün Milletimizin, dünyanın bir tarafında yaşayan bütün Müslüman kardeşlerimizin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum.”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan,  “Milletçe mübarek Ramazan Bayramı’nı idrak etmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar bizi biz yapan, geleneklerimizi geleceğe taşıyan temel değerlerimiz ve zenginliklerimizdir. Bayramların özünde dayanışma, hoşgörü ve mutluluk vardır. Bu günlerin sevincini, heyecanını, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, hayatımızın her anına yayabilmek hepimiz için önemlidir. Bayramın bu manevi iklimiyle Merkezefendimizin her bir yanında sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşma ve dayanışmayı hakim kılacak, birbiriyle kucaklaşacak, daha sıkı kenetlenecek, bir ve bütün olacak, ihtiyaç sahiplerimize el uzatacak, kardeşlik sürecimizi başarıya ulaştıracak ve gelecek nesillerimize yaşanabilir, daha güzel bir Merkezefendi’yi miras bırakacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta sağlık olmak üzere, kardeşliğin, hoşgörünün, adaletin, barışın ve dayanışmanın daim olduğu nice bayramları birlikte yaşamak dileğiyle tüm hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, mutluluk ve huzur dolu günler getirmesi dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan “Bayramlar; mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, insanların kaynaşmasına vesile olan müstesna günlerdendir. Bu özel günlerde, kırgınlıkları, dargınlıkları, küskünlükleri geride bırakmalı; kimsesiz, hasta, yaşlı ve yardıma muhtaçları ziyaret ederek, gönüllerinde umut çiçeklerinin yeniden filizlenmesine vesile olmalıyız. Bilindiği gibi aziz milletimizin en büyük hasletlerinden bir tanesi yardımlaşma ve muhtacın yanında olmaktır. Bayramlar da bu güzel duyguları yaşama ve yaşatmak için her birimiz için önemli bir fırsattır. Bu duygu ve düşünceler ile başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Ülkemizde huzur içinde bayram kutlayabilmemize vesile olan, mukaddes değerler uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum” diye konuştu.

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, “Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı; birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği günlerdir. Dini ve milli duyguların, sosyal sorumluluk ve dayanışma bilincinin en üst seviyede yaşandığı bayramlarda, sahip olduğumuz güzellikleri vatandaşlarımızla paylaşmak, toplumumuzun yardım ve desteğe muhtaç kesimine ilgi ve şefkat göstermek büyük önem taşımaktadır. Dayanışma bilincinin en üst seviyeye çıktığı bu özel günleri, yılın birkaç günü ile sınırlı tutmayarak, toplumsal hayatımızın tüm evrelerinde yaşayabilmemiz bizlere çok önemli kazanımlar sağlayacak, pek çok toplumsal sorunumuz daha kolay çözülecektir. Bu düşüncelerle, Babadağlı hemşerilerimin, Ramazan Bayramını kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu anlamlı günlerin ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Güngör mesajında “Ramazan ayını geride bırakmanın hüznünü yaşarken Ramazan Bayramı’na ulaşmanın da mutluluğu içerisindeyiz. Bir sonraki Ramazan ayında da gönüllerimizin bir olmasını dilerim, Ramazan Bayramı’nız kutlu olsun” dedi.

BAŞKAN GÜNGÖR “RAMAZAN AYINDA PAYLAŞMANIN ÖNEMİNİ ANLADIK”

Ramazan ayında paylaşmanın önemine vurgu yapan Başkan Güngör “Ramazan ayı boyunca en güzel örneklerini yaşadığımız yardımlaşma, kardeşlik, birlik ve beraberlik gibi duygularımızın hayatımızın her anına hâkim olması dileğimdir. Bu mübarek günde büyüklerimizin, şehit ailelerimizin, geleceğimiz adına umudumuz olan kıymetli yavrularımızın, görevleri başında olan tüm çalışanlarımızın bayramını gönülden tebrik ediyorum. Sevdiklerine kavuşmak üzere yollara dökülen kıymetli vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını, kurallara uymalarını hatırlatmak istiyorum. Savaşların, hastalıkların olmadığı nice bayramlara ulaşmak dileğiyle” ifadelerini kullandı.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN”

Bayramda insanların birbirlerine olan dargınlıklarını unutması gerektiğini ifade eden, birlik ve beraberliğe vurgu yapan Başkan Güngör, “Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissettiğimiz, maneviyat ikliminden esintilerin kuşattığı bir Ramazan Ayını daha huzur içerisinde idrak ederek, bayrama erişmenin manevi hazzını, muhabbetini, gönül huzurunu milletçe yaşıyoruz. Bu mübarek günlerde Allah tuttuğumuz oruçları kabul eylesin. Mensubu olduğumuz kadim medeniyette kavganın, dargınlığın asla yeri yoktur. Zira Peygamberimiz bir hadis-i şerifinde ‘Bir kişinin kardeşini üç günden fazla terk edip küs durması helâl değildir’ buyurmuştur. Rabbim bizlere hayırlı bir bayram geçirmeyi nasip etsin. Bir sonraki Ramazan ayında da gönüllerimizin bir olmasını dilerim, Ramazan Bayramı’nız kutlu olsun” dedi.

Cahit Özkan’dan Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cahit Özkan mesajında; " Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını daha geride bıraktık.

Bizleri; küslerin barıştığı, safların sıklaştığı, umutların tazelendiği, yüreklerin heyecanla çarptığı bir bayrama daha ulaştırdığı için Rabbimize hamd ediyorum.

Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanında, şu mübarek bayram günlerinde dahi zulüm altında inleyen, savaşlar yüzünden yerini-yurdunu terk etmek zorunda kalan insanların olduğunu bilmek, kalplerimizi hüzünlendiriyor.

Bayramların, aziz milletimizle birlikte, tüm Müslümanlar ve insanlık için de gerçek manasıyla “bayram” havasında geçmesini arzu ediyoruz.

Türkiye, maruz kaldığı her türlü saldırılarına rağmen, demokrasisi ve ekonomisiyle dimdik ayakta kalarak tüm dostlarının ve insanlığın umudu olmayı sürdürmektedir.

Dünya, pandeminin ve savaşların getirdiği ekonomik ve siyasi sonuçlar nedeniyle büyük bir dönüşüm sürecine girmiştir.

Bu süreçte devletler, enflasyonun getirdiği ağır şartlar altında ezilmektedir.

Aynı şekilde ülkemiz de bu enflasyondan etkilenmektedir.

Ancak Ülkemizin bu süreçteki en büyük şansı, bu zor dönemi, 1990’lı yıllardaki gibi zayıf değil, güçlü bir şekilde karşılıyor olmasıdır.

Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız yatırımlar, hayata geçirdiğimiz projeler, yaptığımız hizmetler sayesinde Türkiye, bu süreci fırsata çevirebilecek bir yerde durmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz milletimizin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bayramın aziz milletimize, İslam dünyasına ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. " ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, mesajında; “Bayramlar, hayatımızdaki en müstesna günlerdir. Her bayram mutluluklarımızı paylaşmamıza, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularımızı güçlendirmemize ve insanlarla kaynaşmamıza vesile olur. Manevi hayatımızın sevinç kaynağı olan bayramlar sayesinde gönlümüzdeki sevgi ve saygıyı huzurla paylaşırız. Bayramlar bizler için en özel günlerdir. Bu özel günler, hayata daha anlamlı bakmamızı sağlar. Bizler, bugün bir güzel bayramı daha huzur içinde idrak etmekteyiz. Ancak bugün ülkemizde huzur içinde yaşayabilmemizi, kutsal değerlerimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin, Denizlili hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, bayramın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında “Milletçe bir mübarek Ramazan ayını daha geride bırakarak, bayramı idrak etmekte, bu güzel günlerin feyz, rahmet ve bereketinde buluşmaktayız. Bu mübarek Ramazan Bayramının Buldan’ımız, ülkemiz, Türk-İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Şevik mesajında bayramların, insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel günler olduğunu vurgulayarak, “Dini bayramlar, Müslümanlar arasında sevinç, coşku ve barış rüzgârlarının dalga dalga yayıldığı ulvi bir atmosferdir. Bu anlamda, idrak etmekte olduğumuz Ramazan Bayramının çok derin ve etkili bir nüfuz alanı vardır. Dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, dayanışmayı, yardımlaşmayı artıran, hoşgörü, kardeşlik duygularını güçlendiren bayramları, anlam ve önemine uygun olarak kutlamalıyız. Bayramların getirdiği barış ve huzur ortamının değerini iyi bilmeliyiz, Bu duygu ve düşüncelerle Buldanlı hemşehrilerimin ve bütün İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın ilçemiz, ülkemiz, Türk-İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, “Ramazan Bayramı’nın enflasyon karşısında maaşları eriyen, yokluk ve yoksulluk içerisinde hayatını idame etmeye çalışan milyonlarca vatandaşımıza umut olmasını, aydınlık günlerimizin müjdecisi olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bayramların kırgınlıkların unutulduğu, dostlukların güçlendiği, mutlulukların paylaşıldığı, herkesi ortak duygularda buluşturan ve kenetlenmesini sağlayan birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, yardımlaşmayı ve dayanışmayı artıran kutsal günler olduğunu belirten Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Mutluluklar çoğalır ve çoğaldıkça bayram olur. Nefretin yerini sevgiye bıraktığı, dargınların barıştığı, acı ve kederin paylaşıldığı bayramların özünde, dayanışma, hoşgörü, barış ve mutluluk vardır. Bu duyguları yoğun olarak yaşadığımız Ramazan Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

Mesajında ülke olarak zor günlerden geçtiğimizin altını çizen Çavuşoğlu, “Ramazan Bayramı’nın enflasyon karşısında maaşları eriyen, alım gücü kalmayan, evine gramla et alabilen, bayram şekeri bile alamayan, yokluk ve yoksulluk içerisinde hayatını idame etmeye çalışan milyonlarca vatandaşımıza umut olmasını, aydınlık günlerimizin müjdecisi olmasını temenni ediyorum. Bu bayramda da bölgemizde ve ülkemizde yaşanan acı olayların son bulduğu, gözyaşının yerini sevince bıraktığı, işsizliğin, yoksulluğun, baskıların ve yasakların son bulduğu, demokrasiyi, adaleti ve barışı büyüten bir ülke ve dünya özlemimizi bir kez daha yineliyorum. Bayramın, tasada ve kıvançta ortak olan, her derdi beraberce paylaşmayı ve aşmayı bilen ulusumuza huzur, barış ve mutluluk getirmesini diliyor, herkesin bayramını

Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

MHP İl Başkanı Av. Yusuf Garip, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. İçerisinde birçok hikmeti, fazileti barındıran 11 ayın sultanı Ramazan’ı idrak etmenin ardından bayrama kavuştuklarını belirten Başkan Garip, şu sözlere yer verdi: “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan bir Ramazan ayını idrak ederek, milletçe kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz. Rahmet, bereket, yardımlaşma, dayanışma ayı olan birçok hikmeti, fazileti, fırsatları içerisinde barındıran oruç ayını uğurladık. Toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzurun egemen olduğu bir Ramazan Bayramı’na daha ulaştık. Manevi huzur, sevinç ve güzelliği yaşatan bayramlarımız, toplumun tüm kesimlerini birbiri ile kaynaştıran, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine önemli katkı yapan ulvi günlerdir. Bayramlarımız, aynı zamanda barış, kardeşlik, hatırlama, hatırlanma günleridir. Böylesi güzellikler sunan bir Ramazan Bayramı’nı yaşamanın mutluluğu içindeyiz. Türk milleti büyük bir ailedir. Bayramlar kırılan kalpleri onarmak, küskünlükler ve kırgınlıkların son bulmasını sağlayacak bir helalleşme fırsatı sunar. Büyüklerimize ziyaret etmek, ellerinden öpmek, mutluluğu paylaşma imkanı verir. Ramazan Bayramı’nda gönüller alınmalı, dargınlıklar sonlanmalı, küslükler, kırgınlıklar tamir ve telafi edilmelidir. Elbette dilek ve beklentimiz budur. Bu anlamlı bayramın önce ülkemize ve milletimize, dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe, vesile olması temennisi ile tüm Türk-İslam aleminin ve Denizlili hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım. Şeker tadında sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar dilerim.”

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Yılmaz, şunları kaydetti: “Sevgi ve dostluk bağlarını güçlendiren, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, ülkemizin dört bir yanındaki insanları birbirine yakınlaştıran, yaşlı-genç, büyük-küçük herkesin birbirlerini sevgiyle kucakladıkları bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Ramazan Bayramı’nın Türk ve İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını, dünyada yaşanan acıların sona ermesini ve herkesin yakınlarıyla birlikte huzur içinde güzel bir bayram geçirmesini temenni ediyorum. Bayramlar sevinçleri olduğu kadar acıları da paylaştığımız, daha derinden hissettiğimiz günlerdir. Bu topraklar için canını siper eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin fedakârlıkları unutulamaz. Bu vesileyle yaptıkları fedakârlıkları hiçbir zaman unutmayacağımız şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnettarlığımı sunuyorum. Bizleri bütünleştiren sıcak ve samimi duyguların toplumun tüm kesimlerini kuşatmasını, bu mübarek günlerin birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmesini diliyorum. Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık ve esenlik içinde bir bayram geçirmenizi diliyorum.”

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Pandemi sebebiyle getirilen yasaklar ve kısıtlamalardan dolayı, insanların son iki yıldır bayramlarını istediği gibi gönüllerince kutlayamadığını belirten Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, “Bizi, 11 ayın sultanı Ramazan’daki bu müstesna günlerin ardından hep beraber bayrama ulaştıran yüce Rabbimize sonsuz kez şükürler olsun. Millet olarak, her zamanki gibi yine bir aradayız. İyi günde de kötü günde de milletçe kenetlenmeyi bilen insanımız, maskeden, yasaklardan ve kısıtlamalardan kurtulduğumuz, dostça sımsıkı sarılıp kucaklaşacağımız bugünleri çok özlemişti. Büyük bir hasret, dikkat ve sabırla bekledi ve sonunda gerçek bir bayram havasındaki o güzel günlerimiz geri geldi; ne mutlu bizlere. Değerli hemşehrilerim, bir çağrımı bu vesileyle bir kez daha yinelemek isterim. Üreticiden tüketiciye satıcıdan alıcıya kadar iş, ürün ve hizmet üretenler ile bunları tercih edenler olarak, hepimiz büyük bir zincirin halkalarıyız. Biz birlikte varız; beraber güçlüyüz. Toplum olarak, özünde büyük ve geniş bir aileyiz. O nedenle, gelin bu bayram hatta bayramdan da sonra, alışverişimizi hemşehrilerimizden, şehrimizdeki esnafımızdan yapalım. Esnaf komşumuzun yanında duralım; onlara destek olalım. Bizim esnafımız kazansın ki Denizlimiz kazansın. Bayramları bayram yapan, insanların bir, beraber ve mutlu olmalarıdır. Onun için, imkânımız varsa sılayırahim yaparak büyüklerimiz ile yakınlarımızın gönlünü ve duasını alalım. Dostlarla, akrabalarla ve komşularımızla vakit geçirelim; hâl hatır soralım. Ezelden beri süregelen ebedi geleneğimizi yaşatalım. Denizli Ticaret Odamızdaki üyelerimiz ve aileleri başta olmak üzere, tüm halkımızın, hemşehrilerimizin, kahraman gazilerimiz ve aileleri ile şehitlerimizin ailelerinin ve aziz milletimizin Ramazan Bayramı'nı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” diye konuştu.

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili Ramazan Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak tüm Milletimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik etti. Rahmet, merhamet ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif’i nihayete erdirip bayram gününe kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Tefenlili mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin yanında olmanın sevincini, iftar sofralarını paylaşmanın mutluluğunu güçlü duygularla yaşadık. On bir ayın sultanı Ramazan ayını güzel anılarla geride bırakıp, bir Ramazan Bayramı’nı daha karşılamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Bilindiği gibi bayramlar, birlik ve beraberlik duygusu içerisinde aile büyüklerimizle, çocuklarımızla ve sevdiklerimizle bir araya geldiğimiz müstesna günlerdir. İnancımızda ve toplumumuzda çok özel yeri olan dini bayramlarımız, sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü gibi güzel duygularımızı pekiştirir, dargınlıkları sonlandırır. Bu Ramazan Bayramı’nın da ülkemize ve tüm dünyaya barış, sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi temenni eder, Milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı gönülden tebrik ederim”

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Keçeci, mesajında şunları aktardı: “Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma günü olan bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, hoşgörü ve paylaşımın en güzel örneklerinin sergilendiği özel günlerimizdir. Bu vesileyle herkesin Ramazan Bayramı’nı yürekten kutluyor, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik dolu bir bayram diliyorum.”

Deva Partisi Denizli İl Başkanı Bekir Kırar mesajında;
Paylaşmanın, huzurun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin simgesi olan Ramazan Ayını geride
bırakmış olmanın hüznünü yaşarken hep birlikte Ramazan Bayramı’na ulaşmış olmanın
mutluluğu içerisindeyiz.
Ramazan Bayramının tüm İslam alemine hayırlı olmasını, bereket ve huzur getirmesini, Dünyada
yaşanan acıların son bulmasına vesile olmasını temenni eder, tüm hemşerilerimize iyi bayramlar
dilerim.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2022, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER