BBP Denizli’den Yazıcıoğlu için lokma hayrı

Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Kurucu Lideri Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 12’nci yılında BBP İl Başkanlığı tarafından Çınar Meydanı’nda bulunan Yeni Cami’de lokma hayrı yapıldı.

BBP Denizli’den Yazıcıoğlu için lokma hayrı

12 yıl önce bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, unutulmadı.  Yazıcıoğlu’nun vefatının 12’nci yıl dönümün nedeniyle Çınar Meydanı Yeni Camii önünde için lokma hayrı düzenlendi.

Etkinliğe; Denizli Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, AK Parti il Başkanı Yücel Güngör, BBP İl Başkanı İsmail Karateke, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Çal Belediye Başkanı Fethi Akçan, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

“21’İNCİ YÜZYILIN ALPEREN’İ YUNUS EMRE’SİYDİ”

Etkinlik ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan BBP İl Başkanı İsmail Karateke; “25 Mart, suikast sonucu hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının şahadetinin 12’nci yıl dönümü. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum. Bu gün yaklaşık üç bin kişinin katlımı ile lokma hayrımızı yaptık. Bu günde aramızda olan herkese çok teşekkür ediyorum. Her geçen gün görüyoruz ki rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun kıymeti her seneyi devresinde bir kat daha anlaşılıyor. Çağımızın 21’inci yüzyılın Alperen’i Yunus Emre’siydi diye bakıyoruz. Kaza süreci, biz buna suikast süreci diyoruz. Çünkü 25 Mart 2009 tarihi Türkiye için çok önemli bir tarihti. 15 Temmuz’da sıkılan ilk kurşundur. 15 Temmuz’un ilk başlangıç noktası 25 Mart 2009 tarihidir.  Tabi ki dava süreci devam etmektedir. Biz Cumhurbaşkanımızdan bu konuda desteklerini bekliyoruz. Bu olayın çözülememesinden tüm Türk halkı rahatsız. 12 yıldır dava süreci sonuçlanmadı. Hangi Türk vatandaşına sorarsanız sorun. Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürüldüğünü söyler. Bütün Türk milletinin vicdanında bu şekilde yer etmiştir. Her evden bir cenaze çıkmış büyüklüğündedir ”şeklinde konuştu.

“ONUN SEVGİSİ HER ZAMAN İÇİMİZDE OLACAK”

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör; “Muhsin Başkanımız çok değerli bir kişilikti. Bu memleketin milli ve yerli bir evladıydı. Memleketini çok seviyordu. Herkes tarafından çok seviliyordu. Lokma hayrındayız, Allah kabul etsin. Onun sevgisi her zaman içimizde olacak. Biz bu vatana sahip çıkacağız. Bu bir vatan borcudur” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211