Bebeklerin havuz ve masaj keyfi

Denizli’de açılan bebeklere özel spa merkezinde önce jakuzide suyun keyfini çıkaran 0-10 aylık bebekler, daha sonra uzmanlar tarafından yapılan masajla ilk spa deneyimlerini yaşıyor.

Denizli’de hizmet veren bebek spa merkezi, bebeklere, daha 1 yaşına girmeden spa deneyimi yaşama olanağı sunuyor. Merkezde bulunan önü camla kaplı jakuzilerde ‘boyun simidi’yle suya bırakılan bebekler özgürce hareket ederken, ebeveynleri de bebeklerinin suda yaptığı hareketleri görme imkanı buluyor. Suda vakit geçirdikten sonra uluslararası bebek masajı eğitimi almış uzmanlar tarafından masaj yapılan bebeklerin rahatlaması ve vücut gelişimine katkı sağlanması amaçlanıyor. İşletmenin sahibi Seda Güven, bebek spa merkezinde 0-10 aylık bebeklere ve onların ailelerine hizmet verdiklerini söyleyerek; “Hareket yeteneği nedeniyle daha çok ebeveynlerine bağlı oldukları için anne ve babadan bağımsız hareket etmek onların öz güvenini geliştiriyor. Bebek masajı ve dokunma da bebeğin sindirim ve kas sisteminin gelişmesine katkı sağlıyor. Özellikle kolik ve gaz sorunu olan bebeklerde bebek masajının rahatlatıcı etkisini görüyoruz. Suda özgürce hareket ettikleri için bebekler çok keyif alıyor. Aileler de onların bu keyifli anlarını görünce burada zaman daha da keyifli geçiyor. Burada bebeklerin bu anlarına şahit olmak isteyen sadece anne ve babaları değil, büyük anne, büyük baba, amca, dayı, teyze ve halaları da ağırlıyoruz. Anneler merkezimizde biraz daha ayrıcalıklı bebeklerle gezme imkanı sınırlı olduğu için burada onlara olabildiğince rahat bir ortam yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

“BURADAN MUTLU AYRILIYORUZ”

Spa keyfini yaşayan bebeklerden biri olan Ali Mert Bağbozan’ın Annesi Yeliz Bağbozan; “Bizim bebeğimiz kolik bir bebekti. Çok gaz problemi vardı. Araştırmalar yaptık. Onun için ne yapabiliriz diye. Sonra öğrendik ki Denizli’de böyle bir merkez varmış. İlk kez geldiğimizde Ali Mert 45 günlüktü. Suyu çok sevdi. Her ay gelmeye çalışıyoruz. Bu sürede gelişimi çok farklılaştı. Kasları falan çok hızlı gelişti. Buraya geldiğimiz zaman çok rahatlıyor. O uyuduğu anda, bizlere de el masajı hizmeti veriliyor. Hem ben hem de bebeğim buradan mutlu ayrılıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER