BEKÇİLİK YAPTIKLARI FABRİKAYI SOYDULAR

Denizli'nin Pamukkale İlçesi’nde çalıştıkları fabrikadan kablo çalan, olaya 'soygun' görüntüsü veren 2 bekçi, çelişkili ifadeler verince gözaltına alındı. İfadelerinde suçlarını itiraf eden bekçiler, tutuklandı.

Olay, 20 Eylül'de, Pamukkale İlçesi’ne bağlı Pınarkent Mahallesi'ndeki faaliyette olmayan tekstil fabrikasında meydana geldi. Fabrikada gündüz bekçisi N.T. (43), jandarmayı arayıp, sabah işe geldiğinde, görevi devralacağı gece bekçisi Ş.A.'Yı (50) kulübede elleri ve ayakları iple bağlı, ağzı da bantla kapatılmış bulduğunu söyleyip yardım istedi.

Demirören Haber Ajansı’nın haberine göre; gelen jandarma ekipleri, Ş.A.'nın ifadesine başvurdu. Ş.A., gece 2 kişinin fabrikaya geldiğini, kendisinin ellerini ve ayaklarını bağladıktan sonra bantla ağzını kapattıklarını ve fabrikadan hırsızlık yaptıklarını söyledi. N.T. ise ifadesinde, görevi devralmak için geldiğinde Ş.A.’yı bağlı bulunca jandarmayı aradığını ifade etti.

Jandarma ekipleri, fabrikadan 40 bin Lira değerinde içi bakır olan elektrik kablolarının çalındığını belirledi. Ekipler, olay yerinde yaptığı incelemede, bekçilerin çelişkili ifadeleri üzerine soruşturmayı derinleştirdi. Kabloların kesilip çalındığı yerlerde, bekçilerin parmak izlerine rastlandı. Tekrar sorguya alınan bekçiler, bu kez suçlarını itiraf etti.

İki bekçinin fabrikadan kabloları kesip satmak üzere götürdükleri, ardından gasp ve hırsızlık süsü vermek için gündüz bekçisi N.T.'nin, Ş.A.'nın ellerini ve ayaklarını iple bağlayıp, ağzını da bantla kapattıktan sonra, kendisini sabah gelmiş gibi gösterip, jandarmayı aradığı ortaya çıktı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen N.T. ve Ş.A., tutuklandı. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER