Belediye çalışanları işgalden Cumhuriyet’e giden yolu canlandırdı

Pamukkale Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yılına özel hazırladığı etkinliklerin finali muhteşem oldu. Belediye çalışanlarının oluşturduğu grup tarafından sahnelenen “İşgalden Cumhuriyet’e” adlı oyun büyük alkış aldı.

Belediye çalışanları işgalden Cumhuriyet’e giden yolu canlandırdı

Cumhuriyetin ilanının 98. yılında Pamukkale Belediyesi birbirinden özel etkinlikler düzenledi. Fotoğraf sergisi, vosvos festivali ve tenis turnuvası gibi etkinliklerin finali özel bir gösteriyle oldu. 2020 yılında kurulan ve Pamukkale Belediyesi’nde çalışan personellerden oluşan tiyatro grubu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümünde “İşgalden Cumhuriyet’e” adlı tiyatro, şiir-müzik ve halk oyunlarını kapsayan gösteriyi sergiledi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunun sanat yönetmenliğini Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan yaptı. Cumhuriyet öncesi Denizli’de yaşanan ve milli mücadele ateşinin yakılmasıyla birlikte ortaya konan iradenin sahnelendiği oyunda Cumhuriyet’in ilanına kadar uzanan dönem anlatılıyor. Pamukkale Belediyesi Tiyatrosu ile birlikte Pamukkale Belediyesi Orkestrası üyeleri de seslendirdiği eserlerle alkış aldı. Belediye Başkanı Avni Örki de söylediği şarkıyla gösteriye renk katarken, izleyenler beğenilerini ayakta alkışlayarak gösterdi.

“Gurur duydum”

Gecenin sonunda sahneye çıkarak görev alan herkesi kutlayan Başkan Örki, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu doyasıya yaşadıklarını ifade etti. “Bugün bizim için çok özel bir gündü” diyen Başkan Örki, “Cumhuriyetimizin 98. yılı için hazırladığımız etkinlikler kapsamında bu güzel organizasyonu izledik. Böyle önemli bir konuda ortaya konan eserde A’dan Z’ye Pamukkale Belediyesi çalışanlarının emeğinin bulunması beni gururlandırdı. Biz Cumhuriyet Bayramı ile ilgili duygularımızı tam olarak hissedip bunu vatandaşlarımıza iletmek istedik. Ben personelimle gurur duyuyorum. Çünkü Cumhuriyet’in evlatları olmak, ona inanmak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olmak ve onu anlatmak çok ama çok önemli. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülküsü olan muasır medeniyetler seviyesini yakalamak adına halkımıza hizmet ederken, sanatsal yönden bu ülküleri aktarmanın onurunu yaşıyoruz. Bizi bu güzel gecede yalnız bırakmayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesile Cumhuriyetimizin 98. Yaşını bir kez daha kutluyorum” dedi.

“Emek veren herkesi kutluyorum”

Gösteri sonunda konuşan AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Bu özel günde Pamukkale Belediyemizin çalışanları Denizli’den yakılan Milli Mücadele ateşinin Cumhuriyet’e ulaşmasını çok güzel bir şekilde anlattı. Emek veren herkesi kutluyorum” diye konuştu. “İşgalden Cumhuriyet”e gösterisinin Genel Sanat Yönetmenliğini de yapan Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan ile sahneye çıkan isimlerden Pınar Özen Çayrak, Sinan Kaya ve Seyfettin Akkalp 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Milli Mücadele’yi her yönüyle sahnelemeye çalıştıklarını ifade ettiler. Gösteriyi izleyen Sedef Öğüt ve Nurcihan Karakaya da Pamukkale Belediyesi’nin Milli Mücadele dönemini en güzel şekilde sahnelediğini ifade ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER