BELEDİYENİN SPOR OKULUNA KATILDILAR, TAKIMA SEÇİLDİLER, ŞAMPİYON OLDULAR

BELEDİYENİN SPOR OKULUNA KATILDILAR, TAKIMA SEÇİLDİLER, ŞAMPİYON OLDULAR

Sarayköy Belediyesi, açtığı spor okullarında geleceğin sporcularını yetiştiriyor. Belediyenin spor okulunda başarılı olarak Sarayköy Spor Kulübü Hentbol takımının alt yapısına seçilen gençler katıldıkları müsabakada ilk birinciliği ve üçüncülüğü alarak ilçeye döndü.

Sarayköy Belediyesi tarafından açılan yaz ve kış spor okullarına katılan gençler başarıya imza attı. Gençlerin sevdiği spor branşıyla buluşmalarını ve boş vakitlerini spor yaparak geçirmeleri için Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından start verilen yaz ve kış spor okullarından binlerce genç yararlanıyor. Yaz ve kış spor okullarına sınır koymayan Sarayköy Belediyesi, spor branşlarında başarılı olan gençleri seçerek Sarayköy Spor Kulübü’nün alt yapısında yetiştiriyor. Sarayköy Belediyesi Yaz Spor Okulları’nın hentbol kursuna katılarak başarılı olan gençler Sarayköy Spor Kulübü Hentbol Takımı’nın alt yapısına seçilerek yetiştirilmeye başlandı ve ilk maçlarına çıktı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Hasan Güngör Spor Salon’unda düzenlenen Küçük Kızlar Hentbol müsabakasında 2 kategoride katılan Sarayköy Spor Küçük Kızlar Hentbol takımı il birinciliği ve il üçüncülüğü kupalarını alarak Sarayköy’e döndü.

“GENÇLERİMİZİ BU BAŞARISINDAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM”
Hentbol takımını ziyaret ederek tebrik eden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Sarayköy İlçemiz kurulduğu günden bu yana başarılı sporcuları ve hedefleri olan takımları ile en üstleri hedefliyor ve başarıyor. Sarayköy Spor Kulübü Küçük Kızlar Hentbol takımımızın antrenörü Gülcan Yel Hocamız ve kızlarımızla mutluluğumuzu tekrar yaşadık. Hentbol 2. lig kız takımımızın, alt takımını oluşturmak için çalışmalara başlamıştık. Bunun için ise spor okullarımızla ilk adımı atmıştık. Oluşturduğumuz hentbol alt takımı yaptıkları çalışmalar ile dereceleri hak ettiler. Gençlerimizi bu başarısından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

“GÜZEL BİR BAŞARIYDI, GÜZEL TECRÜBE OLDU”
Sarayköyspor Kulübü İkinci Lig Hentbol Bayan Takımı antrenörü Gülcan Yel, “Bu sene Sarayköy Belediyemiz tarafından verilen Yaz Spor Okulları ile başlattığımız Sarayköyspor Hentbol Takımı’nın alt yapısını oluşturduk. Kısa bir süre oldu, çocuklarımızla çok çalıştık. Denizli’de yapılan hentbol mücadelesinde il birinciliği elde ettik. İki kategoride katıldık. 2003-2004-2005 grubumuz il birincisi, 2006-2007 grubumuz il üçüncüsü oldular. Güzel bir başarıydı. Güzel tecrübe oldu” diye konuştu.  

“BURALARA KADAR GELEBİLECEĞİM AKLIMDAN BİLE GEÇMEMİŞTİ”
Yaz tatilini Sarayköy Belediyesi Yaz Spor Okullarında değerlendiren Nisa Nur Dülger, “ Hentbol kursuna başladığımda buralara kadar gelebileceğim aklımdan bile geçmemişti. Şimdi çok mutluyum” diye konuştu.  Kursa arkadaşlarının teşviki ile katıldığını aktaran 12 yaşındaki Emine Nur Önal, “Kursa arkadaşlarımız ile birlikte başlamıştık. Bende buralara kadar geleceğimi düşünmüyordum.  Başarımızdan çok mutlu oldum” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER