Belediyenin vizyon projesi geleceğe ışık tutacak

Merkezefendi Belediyesi’nin önemli vizyon projeleri arasında yer alan Bilim Merkezi, hızla yükselmeye devam ediyor. Selçukbey Mahallesi’nde yapımı devam eden Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezimiz, geleceğe adeta ışık tutacak. Bizler de onların elinden tutup geleceğin bilim insanlarını hep birlikte yetiştireceğiz” diye konuştu.

Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezi, hızla yükseliyor. 4 bin 492 metrekare kapalı alanı bulunan merkez Bodrum Katı, Yer Katı ve Gök Katı olmak üzere üç kattan oluşacak.

Bilim ve teknolojinin buluşacağı merkezde evren, galaksi, yıldızlar, uzay bilimleri ve havacılık ile ilgili simülasyonlar ve düzenekler, gök cisimlerine ait yapay olarak hazırlanan görüntülerin, özel yansıtıcı ve efekt kullanarak, kubbe halinde bulunan tavanlara yansıtarak gösterileceği, izleyicilerine uzaydaymış hissi verecek olan planetaryum, Mars simülasyonu ve topraksız tarım ile ilgili çalışmalar, eğitim ve kütüphane olarak hizmet verebilecek çok amaçlı bir salon, robotik, fizik, kimya, biyoloji laboratuarları, eğitim salonları ve teknik hacimler gibi mekânlar ve sosyal alanlar yer alacak.

Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Selçukbey Mahallesi’nde yapımı devam eden Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulunarak, görevlilerden bilgi aldı.

Gelişen teknoloji, gelişen bilim ve buna bağlı olarak ilerleyen teknolojiyle birlikte Bilim Merkezi’nin özellikle çocuklar için çok faydalı olacağını belirten Başkan Doğan, “Bizler için eğitim ve bilim her zaman öncelikli ve bu alanlarda ciddi yatırımlar yapıyoruz. Vizyon projelerimizden olan Bilim Merkezimiz, geleceğe adeta ışık tutacak. Burası bir bilim yuvası olacak ve çocuklarımız, gençlerimiz kendilerini burada ifade edip gösterebilecekler. Bizler de onların elinden tutup geleceğin bilim insanlarını hep birlikte yetiştireceğiz. Bilimin gülen yüzü Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezimiz ilçemize çok yakışacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2022, 16:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zorlu K
Zorlu K - 3 hafta Önce

Müthiş bir proje. Türkiye'de bir benzeri daha yok sanırım. Ege'nin incisi Denizlimize hayırlı olsun.

SIRADAKİ HABER