Belenardıç Kapalı Pazar Yeri hizmete açıldı

Pamukkale Belediyesi’nin 6 ayda 6 kapalı pazaryeri projesi devam ediyor. Bu çerçevede Belenardıç Mahallesi’nde yapılan kapalı pazar yeri tamamlandı ve hizmete açıldı.

Belenardıç Kapalı Pazar Yeri hizmete açıldı

Pamukkale Belediyesi, 6 ayda 6 mahallede kapalı pazar yeri yapımı atağında ilk pazar yerini tamamlayarak, halkın hizmetine sundu. Vatandaşların düğün, kına gecesi, asker eğlencesi ve mevlit gibi etkinlikleri de gerçekleştirebilecekleri, esnaf ile vatandaşların kışın yağmurdan, yazın da sıcaktan etkilenmeyerek alış veriş yapabilecekleri çok amaçlı, Belenardıç Kapalı Pazar Yeri hizmete açıldı. Temeli yaz başında atılan Belenardıç Kapalı Pazar Yeri’nde hem vatandaşlar hem de esnaf sağlıklı koşullarda alış veriş yapma imkânına sahip oldu.

VATANDAŞLAR HİZMETTEN MEMNUN

Daha önce pazarın köy meydanında kurulduğunu ifade eden Belenardıç Mahalle Muhtarı Mehmet Erzen, “Pamukkale Belediyesi bizim bu sorunumuzla yakından ilgilendi. Kısa sürede pazar yerimiz yapıldı, mahallemize kazandırıldı. Çok güzel oldu. Esnafımız gelip burada sergisini açıyor. Hem esnafımız hem de vatandaşlarımız tozdan, çamurdan uzak, tertemiz, rahatça alış verişlerini yapabilecekler. Bu alanı çok amaçlı olarak da kullanıyoruz. Pazar kurulmadığı günlerde, düğün, mevlitler burada yapılacak. Özellikle Ramazan Ayı’nda 30 gün boyunca verdiğimiz iftar sofrasını artık burada yağmur yağar mı yağmaz mı tedirginliği yaşamadan rahatça kuracağız. Mahalle sakinlerimiz adına, böylesi güzel, kapalı, çok amaçlı bu pazar yerini mahallemize kazandırdığı için Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Belenardıç Kapalı Pazar Yeri’nin esnaflarından Süleyman ile Ümmühan Avşar da, yapılan bu hizmetten çok memnun olduklarını belirterek, “Daha önceki alanımızda çok toz oluyordu. Yağmurda, karda çadır kurmak gerçekten zor oluyordu, ıslanıyorduk. Ama şimdi Pamukkale ilçesinde birçok yerde kapalı yeri yapıldı, yapılıyor. Esnaf olarak biz memnunuz bu durumdan. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye yaptığı bu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

“HALKIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

İlçenin çok büyük olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizde iki sınır mahallesi arasında 76 kilometrelik bir mesafe var. Bizler merkeze uzak mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın taleplerini dinleyerek, ivedilikle yerine getirmek adına çalışıyoruz. Bu mahallelerimizin en öncelikli sorunlarından biri de kapalı pazar yeri idi. Seçimlerden önce mahallerimizi ziyaretlerimizde pazar yeri yapacağımızı taahhüt etmiştik. Verdiğimiz sözü tutmanın huzurunu yaşıyoruz. Belenardıç Mahallemizde, kısa süre önce temelini attığımız çok amaçlı Kapalı Pazar Yeri yapımını tamamladık. Mahalle sakinlerimiz ilk pazar alışverişlerini gerçekleştirdiler. 6 mahallemizde başlattığımız pazar yeri atağımızda, temellerini geçtiğimiz aylarda attığımız Karakurt, Gölemezli, Karakova ve Kavakbaşı kapalı pazar yerlerimizde tamamlanmak üzere. Hizmetlerimizle halkımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205