'BENİM 30 BİN ANNEM, BACIM, KARDEŞİM VAR'

'BENİM 30 BİN ANNEM, BACIM, KARDEŞİM VAR'

İlçedeki anneleri unutmayan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Konseri’nde annelerle bir araya gelerek; “ Benim 30 bin annem, bacım, kardeşim var. Hepsinin evladı olarak onların Anneler Günü’nü canı gönülden kutluyorum” dedi.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ‘Anneler Günü’nde ilçedeki annelerle bir araya geldi. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Konseri’ne Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Başkanı Yardımcısı Mestan Özbaş, AK Parti İlçe Başkanı Volkan Gezen ve vatandaşlar katıldı. Konser öncesi misafirlere hediyeler dağıtıldı, pilav ikram edildi. Ardından Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi salonunda düzenlenen Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Konseri Ses sanatçısı Erol Çifçi şefliğinde gerçekleştirildi. Konser sırasında Başkan Özbaş, vatandaşlarla şarkı söyledi, karşılıklı oynadı. Sarayköylü anneler Anneler Günü’nü doyasıya kutladı. Anneler Günü’nün önemine değinen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Bugün çok özel bir gün. Benim 30 bin annem, bacım, kardeşim var. Hepsinin evladı olarak onların Anneler gününü gönülden kutluyorum. Annelerimiz cennetle müjdelenmiş. Peygamber efendimizin ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadisine karşılık bulmuş değerli büyüklerimiz annelerimiz. Bu coğrafyayı hepimize yurt yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevgili annesi Zübeyde Hanım olmak üzere bir annenin neler yetiştirebileceğini kimleri yetiştirebileceğini ve o annenin yetiştirdiği evlatların nelere kadir olabildiğini hepimiz çok iyi görüyoruz. Bugünde değerli annelerimiz ile bir araya gelmek istedik ve bu özel etkinliğimizi gerçekleştirdik. Onlarla birlikte şarkılar söyledik. Bizim için en büyük mutluluk etkinliğimizin ardından annelerimizin yüzlerinin gülmesi oldu” dedi.

“SANAT İÇİN YAPTIĞINIZ HER ŞEYİ, DÜNYA DÖNDÜKÇE UNUTMAZSINIZ”

Konser sonunda tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayan ses sanatçısı Erol Çifçi, “Türkiye’nin her yerinde konserler verdik. Okullar kurduk ama ilk defa bu kadar ilçesi için çalışan insanları için bir şeyler vermek için çırpınan bir adamla Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş ile tanıştım. Yol yaparsınız, kaldırım yaparsınız bir sonraki dönemde izi bile kalmaz ama sanat için yaptığınız her şeyi ülke var oldukça, dünya döndükçe unutmazsınız. Sanata ve kültüre verdiği değerden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi. 

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER