BENİM MAHALLEM BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

BENİM MAHALLEM BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından hayata geçirilen ‘Benim Mahallem projesi’ kapsamında Değirmenönü Mahalle Meclisi kuruldu. Benim Mahallem projesi ile kurulan mahalle meclisi sayısı 14’e yükseldi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından mahalle ölçeğinde yönetim birimi oluşturarak, karar süreçlerine halkın katılımının sağlanması ve mahallenin ortak ihtiyaçlarının belirlenerek, mahallenin yaşam kalitesinin geliştirilmesi amacıyla başlatılan Benim Mahallem Projesi kapsamında Değirmenönü Mahalle Meclisi kuruldu. Bu kapsamda Değirmenönü Mahalle Meclisi’nin tanıtımı Kent Konseyi’nde yapıldı. Programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın ve vatandaşlar katıldı. Kent Konseyi’nin gönüllük esasına dayalı bir kurum olduğunu belirten Değirmenci, “Bizler mahallelerimizde karar alma süreçlerine katılımların artması, vatandaşlarımızın mahalleleri ile ilgili sorunlarını dile getirmeleri, çözümlerde ise ortak paydada hareket edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

“HER MAHALLEDE MECLİSLER KURACAĞIZ”
Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Her mahallede mahalle meclisleri oluşturalım istiyoruz. Demokrasinin ilk işlemeye başladığı yer mahallelerimizdir. Sizlerin en kolay ulaşabileceği kişi de muhtarımız. Onların başkanlığında bugüne kadar 13 mahallemizde mahalle meclislerini kurduk. Değirmenönü’nde 14. mahalle meclisimizi kurduk.  Bu meclisler mahalle sakinlerinin oluşturduğu meclislerdir. Biz bu meclisleri kurarken kararları birlikte almak için kurduk.”  

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221