“Beraat Kandili, şifa ve rahmet dilemek için vesile olsun”

Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımlayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Son dönemde dünya ülkeleriyle birlikte bizlerde küresel bir salgın ile mücadele halindeyiz. Bu mübarek Beraat Kandili dua kapsını aralayıp, Rabbimizden şifa ve rahmet dilemek için vesile olsun” dedi.

“Beraat Kandili, şifa ve rahmet dilemek için vesile olsun”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Müslümanlar için rahmet ve mağfiret ayları olan Recep ve Şaban Ayları’nı zor ve sabır gerektiren sıkıntılar ile geçirildiğini dikkat çeken Başkan Şevik, “Son dönemde dünya ülkeleriyle birlikte bizlerde küresel bir salgın ile mücadele halindeyiz. Bu mübarek Beraat Kandili dua kapsını aralayıp, Rabbimizden şifa ve rahmet dilemek için vesile olsun. Tüm dualarımız ülkemizin huzuru, milletimizin sağlık ve sıhhati, insanlığın kurtuluşu için olsun. Bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, sıkıntı ve belaları def etmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Buldanlı hemşerilerimiz olmak üzere, tüm İslâm âleminin Berat Gecesi’ni tebrik ediyorum” dedi.

“EVİMİZDEN ÇIKMAYALIM”

Korona virüs önlemleri kapsamında camilerin kapalı olduğunu hatırlatan Başkan Şevik, “Sevgili Buldanlılar, korona virüsle mücadelemizde tedbirlerimizi uyup evimizden çıkmayalım. İbadetimizi ve duamızı evimizde yapalım” diye konuştu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221